כל מה שחשוב ויפה
רם סולל

בוגרים 2016: המחלקה לעיצוב תעשייתי, מכון טכנולוגי חולון; המכון לאמנויות, תל חי

המחלקה לעיצוב תעשייתי, מכון טכנולוגי חולון
46 בוגרים

כמיטב המסורת תערוכת הבוגרים מוצגת בסדנה של המחלקה, תפאורה שכאילו נתפרה במיוחד לתצוגה ועושה חסד עם הפרויקטים השונים שמרגישים בבית. גם השנה אפשר למצוא בתערוכה פרויקטי גמר שהם מיטב העיצוב התעשייתי, לצד פרויקטים חברתיים או כאלו שמתעסקים דווקא במרחב הביתי – ובכולם הדגש נמצא עדין בחומר ובשימושיות.

אמיר רוזן. צילום: גיא בן עטר

אמיר רוזן. צילום: גיא בן עטר

 

אהבנו במיוחד:

אמיר רוזן עיצוב מחדש של רתמת כלבי הנחייה לעיוור, שעוצבה לפני למעלה מ-80 שנה. הרתמה קיבלה עדכון משמעותי בכל הנוגע למראה, חומר וממשק המשתמש, וקיבלה מראה אלגנטי וספורטיבי המציג את העיוור באופן מעורר השראה, ולא כבעל מגבלה.

נופר הלר תריסי אוריגמי שקיבלו את השראתם מהאלמנטים האסתטיים והטכנולוגים של אומנויות קיפול וחיתוך הנייר השונות. פתיחת וסגירת האובייקט מייצרת התרגשות, המתעצמת בעת ביצוע הפעולה ע״י המשתמש, ומופע אור חדש בכל מצב.

נופר הלר

נופר הלר

עמרי פישר

עמרי פישר

עמרי פישר

עמרי פישר

עמרי פישר ספריה, גוף תאורה ופרגוד, שנוצרו כתוצאה מחיבור צינורות בלחיצה. פישר פיתח שיטה המאפשרת לו לחבר צינור לצינור עם צינור, המתבססת על יכולותיו המורפולוגיות של פיסת צינור קטנה (טבעת) ועל הכח המופעל עליה מהגורמים שאותם הוא מבקש לחבר.

רותם בנאי קופות חיסכון המבטאות הלך מחשבה של שאלות ותשובות, של מהלכים אסוציאטיביים בתלת ממד, שנולדו בניסיון לבחון רעיון או ערך שטמון בקופה.

רם סולל רובה צעצוע שמספק חווית משחק בלתי נגמרת באמצעות ייצור תחמושת בטוחה מגליל נייר טואלט סטנדרטי. המשתמש מייצר כדור מכל ריבוע מגליל נייר טואלט בזמן טעינת הרובה ומאפשר תנאי משחק חדשים שמבטלים את המציאות הקיימת שבה משך המשחק נמדד על פי כמות התחמושת.

רם סולל

רם סולל

רותם בנאי. צילום: נמרוד גנישר

רותם בנאי. צילום: נמרוד גנישר

רותם בנאי. צילום: נמרוד גנישר

רותם בנאי. צילום: נמרוד גנישר


ליחצו כאן לשעות הביקור והכתובות של תערוכות בוגרי 2016 בבתי הספר והאקדמיות לעיצוב ואמנות


המכון לאמנויות, תל חי
18 בוגרים: 7 צורפות, 6 קרמיקה, 5 אמנות

18 בוגרים בסך הכל מציגים במוזיאון לצילום של תל חי את עבודותיהם בתערוכת הבוגרים של המכון לאמנויות, 13 מהם במגמת צורפות וקרמיקה. אלה משלבות בצורה יוצאת דופן קונפסט עם קראפט, והאוצרות שמציגה את העבודות ביחד עם פרויקטי הגמר באמנות, יצרה תערוכה מהודקת ששווה להצפין בשבילה במיוחד. בחלל נפרד מוצגים פרויקטים של שנים א׳ ו-ב׳ שיוצרים סקרנות לקראת התערוכה של השנה הבאה.

אהבנו במיוחד:

טליה טובי שאלה: כמה סוכר? תשובה: הכל! טובי יצרה חיבור בין שתי האהבות שלה: הצורפות ועולם הקונדיטוריה. הסוכר כחומר גלם מאפשר לה ליצור מגוון של טקסטורות, צורות וצבעים, ובתהליך צירופו של הסוכר למתכת נוצרו תכשיטים אכילים, מתוקים, מזמינים ומפתיעים.

טליה טובי

טליה טובי

טליה טובי

טליה טובי

שינה לוי שבעה צמידים בעיצוב עכשווי, המתבסס על מסורת ומורשת עשירה בת 2,700 שנים של טכניקות אריגה ורקמה כורדיות.

גילי כלבקיסר דלי המיחזור: המקום היומיומי והנמוך ביותר בסטודיו של הקדרית. אותו מיכל שאליו נאספות עדויות לכאוס, לפירוק, לחוסר השליטה בחומר, הופך למקור השראה. תהליכי הבלייה של החומר מואצים באמצעות מים, וכך הוא עובר טרנספורמציה בהפכו למשהו חדש, בלתי מכוון, ייחודי ומפתיע.

שינה לוי. צילום: דרור מילר

שינה לוי. צילום: דרור מילר

גילי כלב קיסר. צילום: דרור מילר

גילי כלב קיסר. צילום: דרור מילר

גילי כלב קיסר

גילי כלב קיסר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden