כל מה שחשוב ויפה

בוגרים 2016: צורפות בצלאל והחוג לעיצוב בסמינר הקיבוצים

המחלקה לצורפות ואופנה, בצלאל
36 בוגרים: 10 צורפות ואביזרים, 26 אופנה

למשך ערב אחד בתחילת החודש הציגו בוגרי המחלקה בגן הפסלים שבמוזיאון ישראל בירושלים מיצג, שכלל את פרויקטי הגמר שלהם בצורפות ובאופנה. התואר שמקבלים בוגרי המחלקה בסיום הלימודים אינו תואר בעיצוב אלא תואר באמנות, ועבודות הבוגרים מבטאות זאת היטב: בניגוד לתצוגת האופנה המסורתית, המיצג הביא לידי ביטוי את הפן האוונגרדי והאמנותי של המחלקה, בשונה ממחלקות מקבילות אחרות. הדבר בלט גם בקולקציות האביזרים שהציגו הסטודנטים, ובמיוחד בהצעות יוצאות הדופן בעיצוב משקפיים – את כולם אפשר למצוא גם בתערוכת הבוגרים המסורתית.

דור מימון. צילומים: תום מרשק

דור מימון. צילומים: תום מרשק

דור מימון_0570small צילום תום מרשק

אהבנו במיוחד:

דור מימון מקור ההשראה לפרויקט לקוח מעולם טיפוח ופיתוח הגוף, תוך כדי התבוננות בתמונות פרופיל שגולשים מעלים למדיות חברתיות (גריינדר, אינסטגרם וכו׳) ומחקר ייצוגים של גופניות, נהנתנות ותאוות בשרים ברומא וביוון העתיקה. התוצאה היא סדרה של משקפיים המפוסלים בתנוחות גוף שונות היוצרים ריגוש מעצם הרכבתם על הפנים, כאשר רגליים צובטות את האף וכתפיים מונחות על הנחיריים.

נוי בירי סדרת משקפיים המורכבים מעדשות המודפסות בהדפסי סובלימציה של פרחים, היוצרים צללית עדינה ושקופה המתמזגת בשדה הראייה של הצופה ומעניקה לו רובד נוסף.

נוי בירי. צילום: תום מרשק

נוי בירי. צילום: תום מרשק

נוי בירי

דנה סבג. צילומים: תום מרשק

דנה סבג. צילומים: תום מרשק

דנה סבג_0698small צילום תום מרשק

דנה סבג שלושה תכשיטים שעוצבו בתוכנת תלת-ממד, כל תכשיט בנוי מדימויים האופייניים לתקופה הקלסית, ביניהם סוסים וזרים של עלי זית שעברו תהליך של שכפול, פירוק ועיוות.

איה פלדמן בהשראת עולם בדיוני משלה, כמו גם המבנה והתנועה של בעלי כנף, יצרה פלדמן נעליים המתאימות לכף הרגל האנושית, אך מהדהדות היברידים מעולם מדומיין. באמצעות נקודות ממשק בודדות עם הקרקע יוצרות הנעליים תחושה של ריחוף וחוסר משקל, כאילו התקיימו בחלל הרחוק, אך החוקיות של כובד המשיכה נותרת על כנה, מייצבת את הגוף ומחברת אותו למציאות.

איה פלדמן. צילום: טליה קרודו

איה פלדמן. צילום: טליה קרודו

איה פלדמן

איה פלדמן


ליחצו כאן לשעות הביקור והכתובות של תערוכות בוגרי 2016 בבתי הספר והאקדמיות לעיצוב ואמנות


החוג לעיצוב, סמינר הקיבוצים
27 בוגרים: 14 תקשורת חזותית, 5 עיצוב תעשייתי, 8 אופנה

המספר הקטן של הבוגרים והחלוקה להתמחויות בחוג יצרו תערוכה אקלקטית שהיה קשה למצוא בה חוט מקשר בין הפרויקטים מתחומים שונים: עיצוב מוצר, עיצוב תעשייתי, תקשורת חזותית, ועיצוב לבוש ואביזרים. הדבר פגע גם בפרויקטים החזקים מכל תחום, שהצליחו לבלוט בכל זאת ולהציג משנה עיצובית סדורה.

ליהי הרשקוביץ. צילום: אסף עזרא

ליהי הרשקוביץ. צילום: אסף עזרא

אהבנו במיוחד:

ליהי הרשקוביץ מחבואים. סדרת אובייקטים המשלבים שני חומרים מנוגדים, בטון וטקסטיל. בכל אחד מהאובייקטים מוצגת טכניקה שונה לשילוב הטקסטיל והבטון, שממנה מתקבלים ערכים אסתטיים שונים בצבעוניות ובמרקם.

מיוריאל כוכבא אז והיום – שיחות על עיצוב: ספר אמן המציג את מפעל חייו המקצועיים של דוד פורטרפליך, מעצב ותיק מדור המייסדים, ואת תהליך המחקר שחוותה הכותבת, מעצבת בתחילת דרכה, נכדתו.

מיוריאל כוכבא

מיוריאל כוכבא

מיוריאל כוכבא2 מיוריאל כוכבא4

אינסה מלייב. צילומים: אסף עזרא

אינסה מלייב. צילומים: אסף עזרא

אינסה מלייב אסף עזרא

אינסה מלייב יאקג׳ו (ביחד בבוכרית), מאגר חזותי של מילון צורות ודגמים השאובים מתרבות הפולקלור הבוכרית. אלמנטים חזותיים, צורות ומוטיבים מסורתיים בתרבות החומרית הבוכרית עוצבו מחדש בעיבוד מחשב. הצורות המסורתיות זכו לקטלוג ושימור על מנת  שייעשה בהם שימוש מחודש עכשווי.

לי מולכו חוויה מתלתלת. סדרת איורים שנוצרו בעקבות מסע אישי הבוחן את התמודדות היוצרת עם שערה המתולתל לאורך תקופות שונות בחייה.

לי מולכו

לי מולכו

לי מולכו2

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden