כל מה שחשוב ויפה
עוז לוקאס

בוגרים 2016: המחלקה לעיצוב פנים, מכון טכנולוגי חולון; המחלקה לעיצוב תכשיטים, שנקר

המחלקה לעיצוב פנים, מכון טכנולוגי חולון
49 בוגרים

גם השנה מציגה המחלקה תערוכה מגוונת ומרשימה, המתייחסת למנעד הרחב ולקני מידה השונים שמעצב הפנים נדרש אליהם. לצד פיתוח חומרי ועיצוב חדש של רהיטים אפשר למצוא בתערוכה פרויקטים בקנה מידה גדול יותר, כמו בתי מגורים ותחנות רכבת, והתוצאה היא תערוכה שמצליחה לגרות את הדמיון ושמצליחה לאזן בין הרצון להציג את עבודות הבוגרים לבין האתגר להציג תערוכת עיצוב.

עוז לוקאס

עוז לוקאס

Banner - students and graduates

אהבנו במיוחד:

עוז לוקאס I'm Not Your Table, שולחנות גיאומטריים הניתנים לחיבור אחד לשני באופנים שונים, בעקבות מחקר על א-סימוריה וסימטריה.

נועה סלומון הפרויקט מתמקד במגדל שבעג׳מי, יפו, כמייצג של מגדלי המים בישראל, העומדים נטושים ומוזנחים. המגדל עבר השמשה והפך לנקודת מפגש בעבור הציבור המקומי עם גינה אנכית, שוק אוכל, חלל עבודה ציבורי ועוד.

נועה סלומון

נועה סלומון

noa solomon2

דפנה כורם

דפנה כורם

דפנה כורם2

דפנה כורם מכון לחקר הצונאמי במאליבו (קליפורניה, ארצות הברית), הכולל מעבדות, קומת מגורים ומגדל תצפית, שקיבל את השראתו הצורנית מ״חזזית התחרה״, אחד האורגניזמים העמידים ביותר בכדור הארץ.

אוהד יפרח עיצוב תחנת קרליבך של הקו האדום בפרויקט הרכבת הקלה, הכולל  גלריית אמנות בכל ארבעת מפלסי התחנה. החדרת אור שמש טבעי על ידי מערכת הבנויה ממשטחים המצופים פילם מבריק בעל מקדם החזרת אור של למעלה מ-90% של הקרינה הישירה והקרינה המפוזרת, מאפשר הגברת האור לעומק החלל.

לי בן משה לומיום, שזלונג שנבנה משתי וערב של צינורות אלומיניום בהשראת סוגים שונים של אריגים, בעל חוזק מבני וקונסטרוקטיבי שמאפשר לו לעמוד באופן עצמאי.

אוהד יפרח

אוהד יפרח

אוהד יפרח 2

לי בן משה. צילומים: גדעון לוין

לי בן משה. צילומים: גדעון לוין

architecture photography צילום אדריכלות


ליחצו כאן לשעות הביקור והכתובות של תערוכות בוגרי 2016 בבתי הספר והאקדמיות לעיצוב ואמנות


המחלקה לעיצוב תכשיטים, שנקר
26 בוגרים

את פרויקטי הגמר של המחלקה כדאי לראות קודם כל בזכות ההצבה הנפלאה שלהם: לוחות התצוגה הוצבו מאחורי חלונות זכוכית של כיתה במבנה תעשייתי. הצבה זו, שמהדהדת את התצוגה הקונבנציונאלית של תכשיטים מאחורי וויטרינות הזכוכית, תורמת לתחושה החגיגית של התערוכה, ומתייחסת בכבוד לפרויקטים, שגם השנה מציגים קשת רחבה של גישות ותהליכי מחקר: אישיים, טכנולוגיים, תרבותיים והיסטוריים.

אהבנו במיוחד:

אור מרכס על מפתן דלתנו: תכשיטי בלינג בהשראת אוסף המפתחות של אביו של מרכס. מתוך הדמיון שזיהה בין מפתחות לכלי נשק, יצר סדרת תכשיטים משובצים המבוססים על הכלאה בין האובייקטים.

אור מרכס. צילומים: יוני שור

אור מרכס. צילומים: יוני שור

אור מרכס צילום יוני שור1

בהא קטוף

בהא קטוף. צילומים: יוני שור

Kattouf baha 7195

בהא קטוף אבולוציה של תכשיטי חרקים: הפרויקט נולד מתוך מחקר אודות צורתם ותפקודם של חרקים מסוגים שונים, כשמבנה העבודות מדמה את צורתם הגולמית של אבני חן.

רוני ליאני סימני דרך: ההשתנות והקבלה של מציאות חדשה, תוך התייחסות לצלקות וקמטים המסמנים על הגוף זיכרונות, זמנים וסיפורים. התכשיטים נוצרים מחדש ברגע ענידתם ומגבשים לעצמם עולם צורני משלהם. העונד אותם הוא זה שיוצר את אופיים ואת הטקסטורה המתחדשת שלהם, כשסימני קריסה בחומר, הנוצרים בעת ענידתם, הופכים לנקודות בזמן.

רוני ליאני. צילומים: יוני שור

רוני ליאני. צילומים: יוני שור

7191 Liani Roni

אלירן. צילומים: יוני שור

אלירן סעדה-פתאל. צילומים: יוני שור

7179 Saada Fatal Eliran

אלירן סעדה-פתאל אינטגרל-דיפרנציאל: קולקציית משקפיים, צמידים וטבעות. כל אחד מהאובייקטים מבוסס על ציר אינטגרלי מובנה ללא שימוש בחיבורים נוספים.

אופיר שטרן-סבן כמו בלדה: מחווה לדורות הקודמים, שחייהם וגבורתם שזורים בקיום המדינה והעם; לדמויות הבלתי מעוטרות לאורך הדרך, שלחמו, התאמצו והקריבו את חייהם עבור חלקת האדמה שבה אנו חיים.

אופיר שטרן-סבן. צילומים: יוני שור

אופיר שטרן-סבן. צילומים: יוני שור

IMG_7133 Stern Saban Ofir

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden