כל מה שחשוב ויפה

בוגרים 2016: המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית, בצלאל; המחלקה לתקשורת חזותית, מכון טכנולוגי חולון

המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית, בצלאל
25 בוגרים

כבכל שנה תערוכת הבוגרים של המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית היא אחת התערוכות המרתקות ויוצאות הדופן מבין תערוכות הבוגרים. הדבר נובע קודם כל מהעיסוק בחומר, והוא בא לידי ביטוי בעיקר דרך המנעד שבין פרויקטים אמנותיים וקונספטואלים יותר, לבין עבודות שהעיקר בהן הוא השג מרשים מבחינה טכנית וטכנולוגית, המעורר השתאות פעם אחר פעם.

עדנה פרידמן. צילום: איתי בנית

עדנה פרידמן. צילום: איתי בנית

 

אהבנו במיוחד:

עדנה פרידמן מפגש בין גופי פורצלן לגלילי חומר. גופי הפורצלן מורכבים ממפרקים קרמיים המאפשרים תנועה וצליל. המפגש בין הגופים לגלילים מאפשר קשרים שונים הנוצרים מתוך יכולת התנועה של הגופים.

מעין בן יונה פרי של מחקר חומרי ואישי, של חיפוש אחר שפה חומרית ודרכים לגעת בחומר, לעבוד אתו ולדבר דרכו. המרחב הנוצר מהחיפושים ומהניסיונות הוא כמו שדה המכיל אוסף של רגעים, נגיעות, טקסטורות, צורות ומפגשים הנוצרים ביניהם.

מעין בן יונה. צילומים: איתי בנית

מעין בן יונה. צילומים: איתי בנית

מעין בן יונה 2 צילום איתי בנית

מעין אולי. צילומים: איתי בנית

מעין אולי. צילומים: איתי בנית

מעין אולי1

מעין אולי עבודת מיצב המורכבת מאובייקטים טבולים בשעווה ומתחברים זה לזה ולעצמם בתלייה, עבודות ווידאו שנבעו מתוך הטבילה ותוצריה, ופרחי פורצלן טבולים, שנוצרו לאחר איסוף צמחים וטבילתם. הטבילה הראשונה הופכת את הצמח לחד-גוני, ועם כל טבילה מתווסף עוד חומר, עוד כובד שמושך את כל חלקי הצמח למטה.

אודליה לויכטר כמו צמח שמתנתק מהקרקע, מתגלגל במדבר ומפיץ את זרעיו לכל מקום שמגיע. כדור של קוצי זכוכית שגדלים לכל הכיוונים ועומד על חודיו עצמו.

נועה צ׳רנחובסקי מערכות אוספים ומערומי כלים, שהופכים להיות כטבע דומם ומקיימים בתוכם רקמות חיים חדשות. מחווה לכלי מפעל לפיד הישראלי משנות ה-70 של המאה הקודמת, מזכרת מתקופה קצרה של תעשייה קרמית משגשגת מקומית.

אודליה לויכטר. צילומים: איתי בנית

אודליה לויכטר. צילומים: איתי בנית

אודליה לויכטר2 צילום איתי בנית

נועה צ׳רנחובסקי. צילום: איתי בנית

נועה צ׳רנחובסקי. צילום: איתי בנית

המחלקה לתקשורת חזותית, מכון טכנולוגי חולון
57 בוגרים

אהבנו במיוחד:

דור הרשקוביץ גופי תאורה טיפוגרפיים, המתבססים על המתח בין האנרגיה המתפרצת של האור לבין האנרגיה הפנימית של האותיות, בין תקשורת חזותית ליצירה חומרית.

אלירן מלכה משחק קופסה פיזי העוסק בסכסוך הישראלי-פלסטינאי, המיועד ל-4-6 שחקנים שמשחקים יחדיו (בניגוד לאחד נגד השני) במטרה להשיג שלום, תוך כדי התמודדות עם מצבים שכיחים מחיי היום יום כמו הקמת מאחזים חדשים או פיגועים.

דור הרשקוביץ

דור הרשקוביץ

דור הרשקוביץ3

דור הרשקוביץ1

אלירן מלכה

אלירן מלכה

אלירן מלכה1

רוית סגס מילון מאוייר הכולל 500 פוביות שכיחות, שמטרתו ליצור חשיפה, לעורר מודעות ולתת לגיטימציה להתמודדות עם פוביות שונות.

שני דבורה ״עיצובים גנוזים״: מה היה קורה אילו עולי ארצות ערב היו למעצביה של סמליה העיקריים של המדינה, סיכום ביניים של מסע חיפוש אחר תרבות עיצוב ישראלית־מזרחית.

רוית סגס

רוית סגס

רוית סגס1

שני דבורה. צילום: שגיא שכטר

שני דבורה. צילום: שגיא שכטר

שני דבורה2 שני דבורה1

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden