כל מה שחשוב ויפה

אלי סינגלובסקי מציג ברוטליזם אירופאי

פורטפוליו News: תערוכת יחיד לצלם אלי סינגלובסקי ״פיכחון״ תיפתח בגלריה פינברג פרוג׳קטס ב-1.9
אלי סינגלובסקי

אלי סינגלובסקי

תערוכת יחיד חדשה של אלי סינגלובסקי תיפתח ב-1.9 בגלריה פינברג פרוג׳קטס בקרית המלאכה בתל אביב. העבודות המוצגות בתערוכה נבחרו מתוך סדרה רחבת היקף שצילם סינגלובסקי ברחבי אירופה, בין השאר בגרמניה, אנגליה, צרפת, הולנד ואיטליה. הסדרה מתעדת תוצרים של האדריכלות החזרתית והמסיבית שפשתה באירופה לאחר מלחמת העולם השנייה – תקופה שבה התמודדו מדינות רבות עם הצורך לבנות הרבה, מהר ובזול. היא ממשיכה את החקירה המעמיקה של האמן באדריכלות הברוטליסטית, שהתמקדה בסדרות קודמות ביישומים ארצישראליים של אותה תפיסה אדריכלית, השנויה במחלוקת.

סינגלובסקי, בוגר המחלקה לצילום בבצלאל בשנת 2014, ניגש למבנים כמעט כפי שצלם סטודיו ניגש למושא הצילום. הוא מגיע לאתר, מכין את הפריים בקפדנות רבה ומשתמש בכל האמצעים על מנת לבודד את מפלצות הבטון המונומנטליות: צילום בשחור-לבן, לרוב באישון לילה בחשיפה ארוכה, מנקודת מבט פרונטלית וממורכזת התופסת את הבניין במלואו, כאשר הפריים ריק מאנשים. לבסוף, הוא מציג את התוצרים בפורמט גדול ובאיכות מרבית. כל אלה מאפשרים להתמקד בגריד הגאומטרי הקשוח ובפרטים הקטנים של כל מבנה. הברוטליזם, שביקש לחשוף את מרכיבי המבנה ללא כל קוסמטיקה, מקבל בצילומיו את מבוקשו, כאשר המבנים מזדהרים בשלדיותם, כמו בתצלום רנטגן או, לחילופין, ברישום פחם.

סינגלובסקי, יליד 1984, עלה לישראל בגיל 7 מסנט פטרסבורג וגדל בעיר באר שבע. כיום הוא מתגורר בתל אביב. הציג בתערוכות קבוצתיות בישראל ובחו״ל וזוהי לו תערוכת היחיד השנייה. עבודותיו נמצאות באוספים פרטיים וציבוריים שונים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden