כל מה שחשוב ויפה

מעצבי המכון הטכנולוגי חולון בתערוכה בטיוואן

פורטפוליו News: התערוכה HIGH CONTRAST עוסקת בניגודיות בתרבות הישראלית ומציגה עבודות של סטודנטים, בוגרים ומרצים מהפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון. אוצר התערוכה, איתי אהלי: העיצוב הישראלי, כמו המציאות בארץ - כאוטי, אקלקטי, לא קונבנציונלי וחדשני
איה זהבי, נייר כסף

איה זהבי, נייר כסף (צילום יח"צ)

הפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון נבחרה לייצג את ישראל בטאיפיי, בירת טיוואן, בירת העיצוב העולמית לשנת 2016. במהלך השנה מארחת טייוואן את ישראל וזוהי תערוכת העיצוב הישראלית השנייה שמוצגת שם בחודשים האחרונים. התערוכה תיפתח במקביל לשבוע העיצוב בטייוואן ב-23.9, ותינעל בתאריך 22.10.16. המשימה העיקרית של שבוע העיצוב היא להקים פלטפורמה למעצבים ולהציג עיצוב בהקשרים תרבותיים. בשבוע זה מתקיים שיתוף פעולה עם מותגים וחברות ממדינות רבות כמו קנדה, הולנד, יפן, סינגפור וגרמניה. תערוכת הפקולטה לעיצוב של המכון הטכנולוגי, תחת הכותרת HIGH CONTRAST תציג עבודות של סטודנטים, בוגרים ומרצים מהפקולטה.

אוצר התערוכה, איתי אהלי: ״אנו חיים במדינה צעירה עם היסטוריה של אלפי שנים, המאגדת בתוכה ערב רב של לאומים ועדות, דתות, תרבויות ומסורות שונות ומגוונות, המתקיימות זו לצד זו בטריטוריה שסועה ובמציאות פוליטית מורכבת. ישראל, מדינה קטנטנה ועמוסה לעייפה, מייצגת את הקדושה ומקדשת את החילוניות; היא קצת אירופה וקצת מזרח תיכון. המטייל בה ימצא הרים מושלגים, ים כחול ומדבריות צחיחים, וברחובותיה אפשר לראות ערבוב תמידי של מסורות עתיקות ושל אורח חיים מודרני.

״עולם ניגודים מורכב ועשיר זה מתקיים בכל אספקט מחיי היום יום ומחלחל אל עולמו של המעצב הישראלי. העיצוב הישראלי משקף את המציאות והאופי הישראלים. כאוטי, אקלקטי, יצירתי, הומוריסטי, מאולתר, מהיר, לא קונבנציונלי וחדשני״.

הילה שמיע, יציקת עץ

הילה שמיע, יציקת עץ (צילום יח"צ)

לדברי דקאן הפקולטה לעיצוב, פרופ׳ דנה אריאלי, ״ישראל היא אחת מזירות העיצוב המרתקות בעולם. העיצוב העדכני מספק מבט לעולמות תוכן המעסיקים אותנו הישראלים, ומהווים מעין חלון הצצה לחיינו. החברה הישראלית מתאפיינת בשסעים פוליטיים, זהותיים, מגדריים ולאומיים באופן שהוא בה בעת דומה לחברות מהגרים אחרות אך גם שונה באורח מהותי. טובי המעצבים של הפקולטה לעיצוב, מכון טכנולוגי חולון, שותפים במסע המרתק הזה שיש תקווה שיציע לכם מבט אחר, על החברה הנפלאה שבה אנו פועלים״.

סטודיו קוזי, רמקולים (צילום: אסף אמברם)

סטודיו קוזי, רמקולים (צילום: אסף אמברם)

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden