כל מה שחשוב ויפה

טרין סיימון: ניירת וכוח ההון

פורטפוליו News: ניירת וכוח ההון, תערוכות היחיד של טרין סיימון, תיפתח ביום שישי 23.9 במוזיאון תל אביב. מפגש עם האמנית יתקיים ביום שישי 30.9 במוזיאון. אוצרת: רותי דירקטור
הצהרת ברטיסלבה, ברטיסלבה סלובקיה 3.8.1968 - באדיבות גלריה גגוזיאן, ניו יורק

הצהרת ברטיסלבה, ברטיסלבה, סלובקיה, 3.8.1968 – באדיבות גלריה גגוזיאן, ניו יורק

טרין סיימון (Taryn Simon), היא אמנית אמריקנית (נ׳ 1975) שעושה שימוש בצילום, טקסט, וידאו ופרפורמנס כדי להציג את השיטות האנושיות להפגין כוח ושליטה. אמנותה מבוססת על מחקר מעמיק של נושאים שונים, ביניהם אסירים חפים מפשע ששוחררו לאחר שישבו בכלא שנים רבות, גנאלוגיה של משפחות ברחבי העולם הקשורות לקונפליקטים פוליטיים, דתיים או אזרחיים, מקומות וחפצים הקשורים למיתוסים אמריקאיים ובכל זאת הם סמויים מן העין, ועוד. כל סדרת עבודות שסיימון יוצרת בנויה מתצלומים מלווים בטקסט, הלובשים חזות תיעודית, משפטית וקטלוגית. בה בעת יש להם חזות פתיינית וכובשת.

בתערוכה במוזיאון תל אביב לאמנות מוצגת סדרת העבודות האחרונה שלה, ניירת וכוח ההון, שבה היא בוחנת סידורי פרחים שקישטו ועידות עולמיות חשובות, החל מהמחצית השנייה של המאה ה-20. סיימון זיהתה את סוגי הפרחים בעזרת בוטניקאי, שלחה לסטודיו שלה אלפי פרחים, צילמה וייבשה אותם. הפרחים משמשים כעדים אילמים לרגעים היסטוריים, הפעם כגיבורים הראשיים דרכם מסופר הסיפור של יחסי כוחות בינלאומיים, מניפולציות והבטחות מוּפָרוֹת.

חוזה לשיקום הדואר הלבנוני ביירות, לבנון, 22.7.1998 - באדיבות גלריה גגוזיאן, ניו יורק

חוזה לשיקום הדואר הלבנוני ביירות, לבנון, 22.7.1998 – באדיבות גלריה גגוזיאן, ניו יורק

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden