כל מה שחשוב ויפה

מטאפורה של אור / Made in Italy

פורטפוליו News: תערוכה מיוחדת של 50 גופי תאורה שעוצבו על ידי אדריכלים ומעצבים בינלאומיים - ובהם ג׳ו פונטי, פייר ג׳אקומו, אקילה קסטיליוני, ויקו מג׳יסטרטי, ריצ׳ארד סאפר ופיליפ סטרק, בעבור מותגי עיצוב איטלקיים מובילים - תוצג במוזיאון העיצוב חולון החל מיום חמישי 5.11 למשך שבועיים בלבד. אוצר: ג׳ורג׳יו פורני
Artist atelier, Lodola-Vespetta, 2010

Artist atelier, Lodola-Vespetta, 2010

מוזיאון העיצוב חולון יציג למשך שבועיים בלבד את התערוכה מטאפורה של אור – Made In Italy, שבה יוצגו כ-50 גופי תאורה מאוסף קרן סארטיראנה ארטֶה האיטלקית. מגוף התאורה האיקוני ״הלומינטור״ שעיצב פייטרו קיאזה בשנת 1933 בעבור חברת ״פונטנה ארטה״, ועד לעיצובים של גופי תאורה עכשוויים שעיצב פרוצ׳ו לאביאני בעבור חברת ״קרטל״ בשנות ה-2000, התערוכה תציג גופי תאורה שונים שעיצבו אדריכלים איטלקיים בעלי שם כגון ג׳ו פונטי, פייר ג׳אקומו, אקילה קסטיליוני, ויקו מג׳יסטרטי, לצד מעצבים בינלאומיים בהם ריצ׳ארד סאפר ופיליפ סטרק. כל גופי התאורה עוצבו במיוחד בעבור מותגי עיצוב איטלקים כמו קרטל, פלוס, ארטמידֶה ועוד.

גופי התאורה בתערוכה הינם חלק נכבד מאוסף גופי התאורה של קרן סארטירנה ארטה והעומד בראשה האספן ג׳ורג׳יו פורני, שהוא גם אוצר התערוכה. האוסף הוא תולדה של יחסים קרובים ארוכי שנים של פורני עם אדריכלים ומעצבים שונים כגון ג׳וטו סטופינו, מי שעיצב את מנורת ה״תיק-תק״ האיקונית בעבור חברת קרטל. עם הזמן השכיל פורני להרחיב את האוסף כך שהוא מהווה ציר זמן שמאפר להבחין מקרוב בהתפתחות עיצוב התאורה האיטלקי מבחינה אסתטיקה, טכנולוגיה וחומרים.

Studio Italia Design, Pio e Tito Toso, Blow, 2005

Studio Italia Design, Pio e Tito Toso, Blow, 2005

Tiratura Dell Artista, Eugenio Carmi, SEGNALE LUMINOSO, 1975

Tiratura Dell Artista, Eugenio Carmi, SEGNALE LUMINOSO, 1975

התערוכה במוזיאון העיצוב חולון היא אחת מבין סדרה של אירועים שיתקיימו ברחבי העולם לציון שבוע השפה האיטלקית ה-16 בנושא ״השפה האיטלקית ויצירתיות: מותגים ומנהגים, אופנה ועיצוב״ בחסותו של נשיא הרפובליקה האיטלקית. התערוכה, המתחקה אחר התפתחותו המרתקת של תחום עיצוב התאורה האיטלקי, נולדה ביוזמת המכון האיטלקי לתרבות בתל אביב ושל קרן סארטיראנה ארטֶה בשיתוף פעולה עם המוזיאון לעיצוב חולון ובחסות שגרירות איטליה בישראל.

נעילה: 19.11

Fontana Arte, Historical archive, Novo,1972

Fontana Arte, Historical archive, Novo,1972

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden