כל מה שחשוב ויפה

נעמה צבר בגלריה דביר

פורטפוליו News: הקהל מוזמן לחצות את הגבולות בינו לבין יצירות האמנות בתערוכת יחיד חדשה של נעמה צבר, שתיפתח בגלריה דביר בשבת 29.10. הפתיחה תלווה במופע מוזיקלי בהשתתפות האמנית
באדיבות גלריית פאראמו, צילום קארי וויטר

באדיבות גלריית פאראמו, צילום קארי וויטר

בתערוכת היחיד החדשה ״מעברים #2״, תיפתח בגלריה דביר ב-29.10 ממשיכה נעמה צבר לעסוק בחומרים כמו לבד, קנבס וסאונד. היא מציגה שלוש עבודות חדשות בסדרת ״עבודות על לבד״, השואבות השראה ממקורות שונים בתולדות האמנות: פסלי הלבד של יוזף בויס או חיתוכי הלבד של רוברט מוריס. אלא שהשימוש בחומר אצל צבר מפתיע, ובמקום לעמעם צלילים  הלבד הופך תחת ידה לתיבת תהודה. הקהל מוזמן לחצות את הגבולות בינו לבין יצירת האמנות, ולבצע פעולות אינטימיות בתוכה, כמו פריטה על מיתר או הרחבה וצמצום של קימורי העבודה.

בעבודות הקנבס ״מעבר״ מרוקנת צבר את תוכנם של מגברי גיטרות ומוניטורים של הופעות חיות, ומשחילה את הרכיבים אל בד הפשתן כאלמנטים חזותיים. הכבלים מחוררים את הבד פנימה והחוצה ויוצרים קומפוזיציה. בחיבור העבודות לזרם החשמל, כל בד בסדרה שב לפונקציה הראשונית שלו, כמגבר וכגוף סאונד.

עבודות אלה מחוברות לעבודה נוספת, שבה 12 מיקרופונים מוצבים במבנה משולש. התוצר הקולי של כל צד במשולש מוזן לאחד משולשת הקנבסים, כך שנוצר חלל סאונד נגטיבי בתחומי המשולש. הצבת  הסטנדים של המיקרופונים במבנה משולש פועלת בעת ובעונה אחת כאלמנט חוסם ומאפשר בו זמנית. הכבלים שעל רצפת הגלריה משמשים כמעין תרשים רצפה של הסאונד המועבר.

באדיבות גלריית פאראמו, צילום קארי וויטר

באדיבות גלריית פאראמו, צילום קארי וויטר

כפי שהיא נוהגת ברבות מהתערוכות שלה, תציג צבר בפתיחת התערוכה מופע מוזיקלי שבו מופעלות העבודות בתערוכה, בשיתוף עם קריסטין מולר, מוזיקאית המתגוררת בניו יורק, ועם קבוצת מוזיקאים מקומיים. צבר, ילידת ישראל (1982) חיה ועובדת בברוקלין. הציגה תערוכות יחיד בין היתר במוזיאון גוגנהיים, במוזיאון לאמנות באל סלבדור, ובמוזיאון תל אביב לאמנות.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden