כל מה שחשוב ויפה

ערב עיון לרגל נעילת התערוכה (מ)חברים

פורטפוליו News: ערב עיון לרגל נעילת התערוכה (מ)חברים - מחווה לעמי דרך, יתקיים במכון טכנולוגי חולון ביום שלישי 22.11 בשעה 17:00. משתתפים: חנן דה לנגה, נעמה שטיינבוק, טלי זכרוני, עודד פרידלנד, דב גנשרוא, חיים פרנס, תמיר שפר, אלכס פדואה, קובי סיבוני, עזרא טרזי, עופר זיק, מיה דבש, אירה רוז׳בסקי, דנה אריאלי
מתוך התערוכה ״תורת המחברים: מחווה לעמי דרך״, בגלריית ויטרינה

מתוך התערוכה ״תורת המחברים: מחווה לעמי דרך״, בגלריית ויטרינה. צילום: עומר ביטס

התערוכה ״תורת המחברים: מחווה לעמי דרך״, נפתחה בגלריית ויטרינה במכון בחודש יולי, מציגה מחווה למעצב התעשייתי עמי דרך שנפטר במפתיע בשנת 2012. בתערוכה משתתפים מעל 70 מעצבים ישראלים שמציגים מחוות אישיות לדרך לקראת יום השנה הרביעי לפטירתו של פרופ׳ עמי דרך (1963-2012), שנתפס בעיני רבים כאחד מהמעצבים התעשייתים המבטיחים ביותר והמוכשרים ביותר שפעלו בישראל.

המשתתפים בתערוכה עוסקים בזכרו של דרך תוך אימוץ גישות שונות הכוללות את עולמות התוכן של העיצוב שבהם עסק – עיצוב רפואי, עיצוב ניסיוני ועוד. לצד אלו הם מציגים בתערוכה מחוות אישיות לדרך, שבהיותו צבר טיפוסי עבר כמה מהשלבים שמאפיינים את ילידי הארץ: הוא נולד בחיפה, שימש כקצין מכונות בחיל הים, למד בבצלאל עיצוב תעשייתי ואף כיהן כפרופ׳ וראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בין 2004 ל-2008.

המונח ״תורת המחברים״ – או ״התנ״ך של המחברים״ – הוא מונח שטבע דרך, כפי שמספר טרזי בקטלוג התערוכה. בהנחיית סטודנטים או במעמד של הגשת פרויקטים, כשהפתרון שהציע סטודנט היה חלש לטעמו, היה דרך מצביע על נקודה כלשהי במוצר ואומר: ״…ואני ממליץ לך לפתוח את התנ״ך של המחברים ולבדוק כיצד ניתן לשפר את המפגש בין החלקים״; ואילו כאשר עמד נפעם לנוכח פתרון חדש ויצירתי, הוא היה אומר: ״מה שמופיע כאן צריך להיכנס לספר של תורת המחברים״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden