כל מה שחשוב ויפה

שבוע העיצוב הספרדי במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל

פורטפוליו News: שבוע העיצוב הספרדי יתקיים במחלקה לתקשורת חזותית בצלאל תחת הכותרת ״קצב אנדלוסי״ בשבוע הראשון של חודש דצמבר. מפגש פתוח לקהל הרחב עם המעצבים האורחים מספרד - ברנרדו ריוולרדה, מנואל ססמה, ריקרדו קוולו, פאו גרסיה ואנה קולומר -  יתקיים ביום רביעי ה-7 בדצמבר בין השעות 13:00-10:00
Elvis by Ricardo Cavolo

Elvis by Ricardo Cavolo

על רקע יובל ה-30 ליחסים הדיפלומטיים בין ישראל וספרד שצויין השנה, יתקיים במחלקה לתקשורת חזותית בתחילת דצמבר שבוע העיצוב הספרדי, בשיתוף פעולה עם האגף לקשרי תרבות ומדע במשרד החוץ. חמישה מטובי היוצרים בזירת העיצוב הספרדית העכשווית יעבירו סדרת סדנאות וכיתות אמן בהשתתפות הסטודנטים במחלקה: ברנרדו ריוולרדה (Bernardo Rivavelarde), שנבחר על ידי הוצאת Taschen לאחד מהמעצבים הגרפיים הטובים בעולם; ד״ר מנואל ססמה (Manuel Sesma), חוקר טיפוגרפיה ידוע, עורך ומוציא לאור; ריקרדו קוולו (Ricardo Cavolo), מהמאיירים הבולטים ביותר בספרד כיום; פאו גרסיה (Pau Garcia), מייסד Domestic Data Streamers, מהסטודיואים הבולטים בתחום הוויזואליזציה של מידע; ואנה קולומר (Anna Colomer), ארט דיירקטורית ומעצבת הפקה שיצרה שפה חדשה בהפקות מוזיקליות.

״שבוע העיצוב הספרדי הוא הזדמנות נפלאה עבור הסטודנטים להיחשף לעיצוב ולתרבות ספרדית עכשווית, ולעבוד עם מובילי התחום בספרד״, אומרת ענת קציר, מרצה בכירה במחלקה לתקשורת חזותית ומארגנת האירוע. ״בעבור סגל המחלקה זוהי כמובן הזדמנות לחזק את הקשרים עם קהילת עיצוב שאנו לא כל כך מכירים, למצוא את המשותף והשונה בינינו לבין המדינה המרתקת הזו שהיא כה דומה לנו וכה שונה״.

Future Nature by Bernard Rivavelarde. Original portrait: Fernando Marcos

Future Nature by Bernard Rivavelarde. Original portrait: Fernando Marcos

ברנרדו ריוולרדה (Bernardo Rivavelarde)

ברנרדו ריוולרדה הוא אמן ומעצב יליד סנטנדר, ספרד. הוא נבחר על יד הוצאת Taschen לאחד מהמעצבים הגרפיים הטובים בעולם בספר ״Graphic Design for the 21st Century״ ובספר ״Contemporary Graphic Design״. בין הפרויקטים הבולטים שלו אפשר למצוא גם שלוש תערוכות דיגיטליות שזכו להצלחה רבה: ״Listening to images״ (1999), ״Homodigitalis״ (2003), והתערוכה שבה ביקרו למעלה ממליון וחצי מבקרים – ״Future Nature״ (2012). ריוולרדה זכה בפרסים רבים, ביניהם: Red dot Design (גרמניה), Laus (ספרד), Cannes Festival (צרפת), Interactive Media Design Review (בריטניה). בין לקוחותיו: CBRE, Staatsballett Berlin, Zarzuela Theater ורבים אחרים. בנוסף לעבודתו המסחרית עובד ריוולרדה בימים אלה גם על תערוכה נוספת.

Published by Manuel Sesma. Image by Elena Veguillas

Published by Manuel Sesma. Image by Elena Veguillas

ד״ר מנואל ססמה (Manuel Sesma)

ד״ר מנואל ססמה הוא חוקר, מרצה, מתרגם ועורך המתמחה בתחום הטיפוגרפיה. הוא קיבל תואר דוקטורט בהצטיינות מאוניברסיטת ברצלונה על עבודת המחקר שעסקה בתנועה הצרפתית ״Graphie Latine״. ססמה התחיל את הקריירה שלו כצלם וכמעצב גרפי, אך בהמשך פיתח קריירה אקדמית ענפה כמרצה וכחוקר. הוא פרופסור ב-Complutense University of Madrid ובמוסדות אקדמיים נוספי, ומו״ל ועורך של ספרי טיפוגרפיה רבים תחת הוצאת הספרים שבבעלותו ״Tipo e״, המתמקדת בטיפוגרפיה לטינית. ססמה כתב ופירסם ספרים ומאמרים רבים, ביניהם ״Tipografismo״ (הוצאת Paidós) והוא מופיע בכנסים מקצועיים ברחבי העולם. הוא חבר ב-Lletraferits, אגודת הטיפוגרפים הספרדים, וב-Association Typographique Internationale, ATypI.

Pau Garcia. Image by Domestic Data Streamers

Pau Garcia. Image by Domestic Data Streamers

פאו גרסיה (Pau Garcia)

פאו גרסיה הוא מעצב ספרדי שעיקר עיסוקו בתחומי התקשורת, הטכנולוגיה והניו מדיה. פאו הוא יליד ברצלונה ובימיו הראשונים בקולג׳ נמשך למדעי החיים ותכנן להיות רופא שיניים. לאחר שהבין שהחיים קצרים מדי מכדי לבלות עם ידיך בתוך פיהם של זרים, עבר למדעי החברה והמשיך את לימודיו ב-Elisava School of Design and Engineering במגמת עיצוב גרפי. ב-2012 זכה ב-European Prize לפיתוח פרויקט קרטוגרפיה אקספרימנטלית בשיתוף עם Istituto Europeo di Design במילנו. מאז המשיך לפתח פרויקטים אמנותיים ומחקריים שונים באיטליה, גרמניה, נורבגיה, צרפת וספרד. כיום עומד גרסיה בראש Domestic Data Streamers, סטודיו העוסק במחקר ובויזואליציה של מידע ועובד עם מוסדות תרבות, ארגונים וחברות כמו Nike, Spotify, UNICEF ואוניברסיטת ברקלי. בזמנו החופשי משמש גרסיה כאוצר של ÚsBarcelona, פסטיבל אמנות המפגיש בין טובי היוצרים בסצינת האמנות האורבנית ברחבי אירופה. תוך דגש על שיתופיות, פורמטים וטרנדים חדשים – ÚsBarcelona מציע הזדמנות לתרום ליצירת שינוי אמיתי במרחב האורבני של ברצלונה.

Anna Colorer. Tame Impala, The less I know the better

Anna Colorer. Tame Impala, The less I know the better

אנה קולומר (Anna Colomer)

אנה קולומר היא ארט דיירקטורית ומעצבת הפקה מברצלונה, ספרד. היא למדה  תקשורת אודיו-ויזואלית ב-Universitat Autònoma de Barcelona ואמנות ב-Universitat de Barcelona. כבר בגיל צעיר החלה לעבוד בסרטים קצרים והפקות אודיו-ויזואליות אחרות כחלק מהצוות הקריאטיבי. קולומר זכתה בפרסים רבים בפסטיבלי סרטים ברחבי אירופה, ביניהם: BFFF, UKMVA, Ciclope, BerlinMVA. כעת היא עובדת כמעצבת עצמאית בהפקות מוזיקליות (וידאוקליפים) וסרטי פרסומת ברחבי העולם. היא עבדה עם במאים וחברות הפקה כמו: CANADA, Pablo Maestres, Luis Cerveró, ו-Gustav Johansson, ועם להקות רבות, ביניהן: Tame Impala, Battles, El Guincho, El Guincho, ו-The Vaccines.

Jaguars by Ricardo Cavolo

Jaguars by Ricardo Cavolo

ריקרדו קוולו (Ricardo Cavolo)

ריקרדו קוולו (סלמנקה, 1982) הוא מהמאיירים הבולטים ביותר בספרד כיום. עבודותיו הוצגו בגלריות בלונדון, מדריד, מונטריאול, ברצלונה, פורטו ועוד. בנוסף לעבודתו האמנותית עבד קוולו על קמפיינים פרסומיים רבים לחברות כמו Nike, Converse, Coca Cola, Levi’s ועוד, וכן יצר עטיפות ואריזות ללהקות רבות. קוולו פרסם מספר ספרים, ביניהם נובלה גרפית שזכתה להצלחה רבה, תחת הוצאות לאור כ-Nobrow (בריטניה), Lunwerg (ספרד), Two Dollar Radio (ארה״ב), Límina (איטליה). הוא יצר ציורי קיר לאירועים ופסטיבלים רבים, ביניהם Mural (קנדה), Glastonbury Festival (בריטניה), Cut Out Fest (מקסיקו), ו-Mulafest (ספרד), וכן עבד עם מועדון בכדורגל של ברצלונה (FCB). כמו כן יצר ציורי קיר גדולי מימדים לחברות כמו Urban Outfitters, Cirque du Soleil, שדה התעופה של מונטריאול ורבים נוספים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden