כל מה שחשוב ויפה

זיכרון של עץ, שכחה של אדמה

פורטפוליו News: תערוכת היחיד החדשה של Klone, ״זיכרון של עץ, שכחה של אדמה״, תיפתח ביום חמישי 1.12 בגלריה חזי כהן בתל אביב. במרכז התערוכה ניצב דימוי העץ כסמן של מקום, ציון דרך, עוגן המקבע את האדמה למקומה, הפועל כשם שהזיכרון מקבע את הזהות
Klone, The Longing, 2014

Klone, The Longing, 2014

במרכז התערוכה ניצב דימוי העץ כקונסטרוקציה פיזית שנבנתה במיוחד בעבור חלל הגלריה, וכסימן רווי משמעות. בעבור Klone זהו סמן של מקום, ציון דרך, עוגן המקבע את האדמה למקומה, הפועל כשם שהזיכרון מקבע את הזהות. הסתעפויותיו של העץ מצטרפות לקווים הטופוגרפיים החוזרים בעבודות התלויות סביב, ויחד הם מתווים את החלל – הן זה הפיזי של הגלריה, והן זה של העולם המדומיין שהאמן יוצר. זהו עולם המאוכלס בדמויות אשר נושאות, כל אחת, לצד משמעות תרבותית ומקום בזיכרון הקולקטיבי, גם מטען אישי.

Klone מבקש לחקור את האופן שבו זהות מוגדרת בזמן ובמקום ספציפיים. בשפתו החזותית הייחודית הוא מייצר נרטיב של חיפוש זהות שגיבורו הוא הטייל, הנווד, המהגר או הפליט. כולם חולקים, לדידו, אותו הלך רוח של תנועה מתמדת – בין אם זו תנועה במרחב הפיזי, או זה המדומיין.

Klone, Breaking the Rule, 2016

Klone, Breaking the Rule, 2016

כמי שהיגר בעצמו בגיל צעיר מאוקראינה לישראל, פעולת סימון הטריטוריה במרחב העירוני – כחלק מציור הגרפיטי שבו החל את דרכו האמנותית – הובילה את Klone לחקור שאלות של מקום ושייכות. שאלות אלו נשאלות עתה מחדש דרך עבודת מיצב רב תחומית במרחב הגלריה, שנפרשת בפני הצופה כנרטיב קולקטיבי של חיפוש, שבו כל אחד יכול למצוא את הד-צעדיו שלו. אולם, במסע הפיזי והוויזואלי שבו מוליך Klone את הצופה, דרך מצבים מנוגדים של חושך ואור, נותר תמיד משהו מרוחק, עמום, המחכה עדיין לתשובה.

נעילה: 7.1.2017

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden