כל מה שחשוב ויפה

מאסטרס בבית הנסן

פורטפוליו News: מאסטרס, אירועי סוף השנה של התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל, יתקיימו בין התאריכים 8־22 בדצמבר בבית הנסן. בתכנית: תערוכת הבוגרים של התכנית; ביקור של יאן בולן, ראש התכנית לתואר שני בעיצוב חברתי באקדמיה לעיצוב איינדהובן ושל הסטודיו ההולנדי Atelier NL; אירועי ״ניהול עיצוב לייב״ ו״סקס פותר הכל״; ועוד. ניהול אמנותי: טל ארז; אוצרים: רועי ביגר, מאיה בן דוד, אייל פריד
אריאל לאביאן, מתוך ״יסודות״. צילום: נמרוד גנישר

אריאל לאביאן, מתוך ״יסודות״. צילום: נמרוד גנישר

תערוכת הבוגרים יסודות תציג את פרוייקטי הגמר של בוגרי מסלולי אודות עיצוב, ניהול עיצוב ועיצוב וטכנולוגיה במחזור ה-14 של התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל. מתוך העבודות עולה תמונת מצב של מעצבים-חוקרים, שעוסקים באופן תדיר בפירוק העיצוב ותהליכיו לחלקיו הבסיסיים, והעמקה אל תוך מקטעים אלו, או הרכבתם מחדש לפרוייקטים שנמנעים מלהתבסס על סטנדרטים עיצוביים, אלא דווקא על השאלות המרכיבות אותם. העבודות שיוצגו בתערוכה מציעות גישות בין־תחומיות חדשות, שדות חדשים לעיצוב, בדיקת מערכות היחסים בין המוצר למשתמש ובינו לבין המעצב, ובחינה אין־סופית של התהליכים המרכיבים מוצר והיכולת לשבש אותם אל עבר פתרונות חדשים.
פתיחה: יום חמישי 8.12 בשעה 20:30

יאן בולן, המנהל האמנותי של המרכז לאמנות עכשווית Z33 וראש התכנית לתואר שני בעיצוב חברתי באקדמיה לעיצוב איינדהובן, יעביר הרצאה על איך מלמדים עיצוב ומה המשמעות של חינוך לעיצוב באקלים האקדמי העכשווי. ההרצאה מתבססת על מחקר ארוך שנים שבולן מבצע, בין השאר כמחנך באקדמיה לעיצוב איינדהובן, ובשיתופי פעולה שונים של Z33 סביב הנושא, בין השאר עם מגזין העיצוב ABITARE וגופים נוספים.
יום חמישי 15.12 בשעה 20:00

דוד סוסנובסקי, מתוך ״יסודות״. צילום: נמרוד גנישר

דוד סוסנובסקי, מתוך ״יסודות״. צילום: נמרוד גנישר

הכנס השנתי של מסלול אודות עיצוב – תיעוד כתוצר – יתמקד בתיעוד ככלי עיצוב וכתוצר עצמאי ויארח את הסטודיו ההולנדי Atelier NL, שעוסק בנקודות המפגש שבין סביבה חומרית, היסטוריה וחוויה אנושית עם חפצים ומערכות. חברי הסטודיו יעבירו הרצאה וסדנה מיוחדת שבה יתנסו המשתתפים במתודולוגיות של איסוף, עריכה, סידור והצגה ככלים ללמידת מקום ויצירת הקשרים שיהוו בסיס להתנעת פרויקט עיצוב ותוצר עצמאי. בנוסף יתקיים פאנל בוגרים שבו יוצגו פרויקטי הגמר העוסקים בתיעוד כתהליך ותוצר.
יום חמישי 22.12 בין השעות 13:00-19:00

אירוע ניהול עיצוב לייב – אירוע וירטואלי שישודר לייב בעמוד הפייסבוק של התכנית הישר מחלל תערוכת הבוגרים בבית הנסן – יפגיש שלושה בוגרי המסלול לניהול עיצוב עם דמויות מפתח מהתעשייה לשיחה מקצועית ושאלות בנושאים שבהם עסקו פרויקטי הגמר שלהם. דנה פריבס תציג את פרויקט הגמר שלה בשדה החינוך ותציע כלי שפיתחה המבוסס על מתודולוגיה של עיצוב משתף להערכת והעצמת תלמידים. מאיה צוראל ואיריס בנדק יספרו על מודל הצטיידות חדש ושיתופי לתלמידים בבתי ספר יסודיים כמענה לעלויות הגבוהות שנדרשים אליהן ההורים. רינת קינן תציג מודל עבודה חדשני לפיתוח מוצרים בחברות הזנק תוך התחשבות במאפיינים הייחודיים של חברות אלו. שלושת השיחות יתקיימו ברצף כאשר הצופים דרך פייסבוק יוזמנו להעלות שאלות לדוברים בזמן אמת ולקחת חלק פעיל בשיחה.
יום שני 12.12 בשעה 17:00

אולה ברנר, מתוך ״יסודות״. צילום: נמרוד גנישר

אולה ברנר, מתוך ״יסודות״. צילום: נמרוד גנישר

האירוע השנתי של מסלול עיצוב וטכנולוגיה – סקס פותר הכל – יבחן מנקודת מבט עיצובית את הווה ועתיד פעולת הסקס האנושי. ד״ר דניאלה מנצ׳יני, אדריכל, מעצב וחוקר מרומא, יעביר סדנה מיוחדת שבה ישתמשו המשתמשים באמצעים טכנולוגיים ויצירתיים פשוטים כדי לעצב מחדש חוויות של סקס, סיפורים של סקס ומחשבות על עתיד הסקס. בסיום הסדנה יוצגו התוצרים לקהל הרחב.  
יום חמישי 15.12 בין השעות 10:00-18:00

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden