כל מה שחשוב ויפה

איריס יהל בגלריית חנקין

פורטפוליו News: תערוכת יחיד של האמנית ומעצבת הזכוכית איריס יהל, ״תובנות ממעוף הציפור״, תיפתח ביום רביעי 7.12 בגלריית חנקין בחולון
איריס יהל, מתוך התערוכה תובנות ממעוף הציפור. צילומיםֿ: יוסי מור

איריס יהל, מתוך התערוכה תובנות ממעוף הציפור. צילומיםֿ: יוסי מור

בתערוכה תציג יהל מגוון עבודות בטכניקת GLASS CASTING – טכניקה של עיצוב בזכוכית שבה יוצרים את האלמנט בחמר או בשעווה, יוצרים לו תבניות, ולתוכן יוצקים זכוכית המותכת בתנור המגיע ל־860 מעלות. הטכניקה המורכבת מצריכה לאורך התהליך נגיעה במגוון חומרים, הבנה של תכונותיהם והתנסות באין־ספור ניסיונות עד לתוצאה הרצויה. לצד שבע יצירות שנעשו ביציקות זכוכית, יוצגו שלושה צילומים של יצירות נוספות ושלושה סטים של ציור בזכוכית.

יהל שמה דגש בעבודותיה דגש על חקירה ויצירה של נשיות בעיקר של נשות משפחתה לדורותיהן: ״אנחנו משפחה בת 17 דורות בארץ ומושך אותי לחקור את הנשים דווקא, מגירוש ספרד ועד היום, מבחינת לבוש, הנעלה, תכשיטים, חיי היום יום שלהן ושימור המסורת לאורך הדורות. ועכשיו, לאחר שהסתובבתי וחקרתי נשים ממשפחתי, אני יוצרת בעבודות האלה תבנית של מציאות חיי; יוצרת את עצמי ומקבלת תובנות לצמיחה אישית. אני מביאה את ההתפתחות התודעתית הפנימית כמסע רב זמני ביקום. זו המציאות והיא מחוזקת בחלומות, בתקוות ובתשוקות; היא מוגשת כתוצר רב שכבתי, פשוט, מורכב מבוסס על חדרי הזיכרון של שם, כאן, עכשיו ועל בוקר יום מחר חדש״.

איריס יהל. מתוך התערוכה תובנות ממעוף הציפור. צילום יוסי מור (3)

יהל היא בוגרת לימודי אמנות במכללת עמק יזרעאל ובוגרת לימודי אמנות הזכוכית בסטודיו קורנינג במדינת ניו־יורק. עבודותיה הוצגו במספר רב של תערוכות, בהן שתי ביאנלות במוזיאון ארץ ישראל, מוזיאון יפו, חיפה, ירושלים, גלריות נוספות בישראל ובאוספים פרטיים ברחבי העולם.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden