כל מה שחשוב ויפה

סיגלית לנדאו ופסי גירש בין הזוכים בפרסי מוזיאון ישראל

פורטפוליו News: בפרסי מוזיאון ישראל, ירושלים לאמנות ולעיצוב לשנים 2016-2015 זכו גם עידו מיכאלי - פרס קולינר לאמן ישראלי צעיר; תמיר צדוק - פרס ז׳ראר לוי לעידוד היצירה בצילום; איה בנטור ובילי רגב זוכות במענק סנדברג למחקר בתחומי העיצוב, והילה בן־ארי זוכה בפרס פינס לגרפיקה ישראלית

סיגלית לנדאו

מוזיאון ישראל, ירושלים הודיע על זוכי הפרסים לאמנים מצטיינים ובולטים בתחומי אמנות ועיצוב, לשנת 2016־2015. הפרסים יוענקו בטקס שייערך במוזיאון ישראל, ירושלים, ב־10.1.17. פרס סנדברג לאמנות ישראלית יוענק השנה לסיגלית לנדאו, מהאמניות הפוריות, המקוריות ופורצות הדרך של האמנות הישראלית מאמצע שנות ה-90 ועד היום. לנדאו היא אמנית רב תחומית, בעלת יכולת נדירה ליצור  דימויים רבי עוצמה ההופכים לאיקוניים – בין אם בווידיאו או במיצב. ב־2002 בתערוכתה ״The Country״ שינתה את כללי המשחק כשהציגה מיצב שאפתני, טוטאלי ומלא עוצמה, בעל מסר פוליטי חזק, שעסק בחיים בשוליים בתנאי הישרדות קיצוניים. ב־15 השנים האחרונות ים המלח מהווה כר פעולה עשיר ליצירתה שהיא בבחינת תרכובת של נושאים פוליטיים ואקטואליים עם מיתוסים קדומים.

עידו מיכאלי

פרס ביאטריס קולינר לאמן ישראלי צעיר יוענק לעידו מיכאלי, אמן בין תחומי המלהטט בין אמנות עכשווית לבין אתנוגרפיה ואומנויות מסורתיות, ובוחן היבטים סוציולוגיים של זהות. יצירותיו הן מארג של הכלאות מרתקות, החוגג את האפשרות שמזרח ומערב, עבר והווה, קודש וחול יחיו בכפיפה אחת.

פרס אנריקה קבלין לצילום על מפעל חיים יוענק לפסי גירש, אמנית שיצירתה מתפרשת על פני ארבעה עשורים. בשנת 1989 זכתה מטעם מוזיאון ישראל בפרס ז׳ראר לוי לצלם צעיר וכעת נבחרה לפרס מפעל חיים על יצירתה המגוונת והעשירה ועל עיצוב שפה אמנותית ייחודית. עבודותיה מעלות על נס את העיסוק ביופי, במוות ובזיקה ביניהם, תוך שהן חוקרות את המדיום הצילומי עצמו.

פרס ז׳ראר לוי לעידוד היצירה בצילום יוענק לתמיר צדוק שדרכו האמנותית הגם שהיא צעירה, ניכרת בה טביעת ידו של האמן אשר בשנים האחרונות עוסק בייצוגים שונים של מזרחיות, ערביות וגבריות בתרבות המקומית, תוך התנסות מתמדת במגוון רחב של כלים, בעיקר בצילום ובווידאו.

הילה בן ארי

פרס יעקב פינס לגרפיקה ישראלית יוענק להילה בן ארי, אמנית בולטת שבשנים האחרונות הוסיפה את אמנות ההדפס למכלול יצירתה בווידאו ובפיסול. בעבודותיה היא בוחנת את נוכחותו של הגוף האנושי במרחב; את יכולותיו, התאמצותו וגבולותיו בהקשרים תרבותיים, חברתיים ופוליטיים מגוונים.

מענק סנדברג למחקר בתחומי העיצוב יוענק לאיה בנטור ולבילי רגב, על עבודתן ״גוף האדם כממשק״, אשר התמקדה בקשרים שבין מחוות גוף לממשקים. מחקרן מציע בחינה של כלים חדשים לתיעוד וייצוג תנועה תוך שימוש בטכנולוגיות וידע עכשוויים. החיבור להיסטוריה עשירה של מיפוי וניתוח תנועה אנושית בארץ ובעולם יתרום להעשרת הידע בתחום העיצוב והן בתחומים משיקים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden