כל מה שחשוב ויפה

לתפוס צבע בגלריית החווה

פורטפוליו News: לתפוס צבע, תערוכת יחיד של המעצב והאמן יצחק מבורך, תיפתח בגלריית החווה בחולון ביום שבת 24.12. אוצרת: שרי גרוס־הרטמן

יצחק מבורך מתוך התערוכה לתפוש צבע

במסגרת התערוכה ״לתפוס צבע״, המבקשת להתחקות אחר קו התפר שבין עיצוב לאמנות והחיבור שביניהם, יציג מבורך סדרת רדי־מייד בגדלים שונים של אוביקטים מסורתיים מעולם האמנות – מכחולים משומשים כשהם תקועים בתוך כתמי צבע, דבוקים לשפופרות או בתוך שאריות ברונזה. בחלקה האחר של התערוכה, תוצג סדרה של שלוש עבודות וידאו־ארט (SMART Slow Motion Art), המושקות לראשונה ומוקרנות על גבי מסכי טלוויזיה, שהמסגרות שלהם מוצפנות בתוך מסגרות ציור.

מבורך, החוקר בעשר השנים האחרונות את צם קיומו של קו גבול בין עולם האמנות לעולם העיצוב, מציין כי היכולת ליצור משמעות שונה או נוספת לאוביקטים – ברגע שמציגים אותם במקום או מחוץ להקשרם ״הטבעי״ – מרגשת ומעצימה אותם: ״ואת זה אני עושה לכלי העבודה שלי: המכחולים, השפופרות, כתמי הצבע, והמודלים ש׳לכאורה׳ שייכים ל׳כובע׳ הצייר/הפסל שבי. אני בהחלט רואה את הקפאת הרגע/הפעילות של כל כלי או חומר גלם אצלי בסטודיו כשלב מכונן המקבל משמעות חדשה וייחודיות משל עצמו כאובייקט מעוצב בשנית המוצג בהקשר פיסולי״.

יצחק מבורך

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden