כל מה שחשוב ויפה

דורון רבינא יהיה האוצר הראשי של מוזיאון תל אביב

פורטפוליו News: דורון רבינא מונה לתפקיד האוצר הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות. סוזן לנדאו תמשיך לכהן כמנכ״לית המוזיאון

דורון רבינא. צילום: רמי מימון

האמן והאוצר דורון רבינא נבחר לתפקיד האוצר הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות וייכנס לתפקיד בחודשים הקרובים. כך נמסר ממוזיאון תל אביב. סוזן לנדאו, המנכ״לית והאוצרת הראשית של המוזיאון תמשיך בתפקידה כמנכ״לית.

רבינא, בן 45, כיהן כראש המדרשה לאמנות בית ברל בשנים 2009-2014. קודם לכן, בין השנים 2009-2001 שימש כאוצר ראשי של גלריית המדרשה לאמנות בתל אביב. בין התערוכות שאצר: ״ציידי יגון״ ב-ICA פילדלפיה, ״ובסוף נמות – אמנות צעירה בשנות התשעים בישראל״ במוזיאון הרצליה, ו״כח״ במסגרת ״אמנות הארץ״ 4, בנוסף לעשרות תערוכות שאצר בגלריית המדרשה וכאוצר עצמאי. רבינא פרסם מאמרים בכתבי עת, ספרים וקטלוגים של אמנים ישראלים ובינלאומיים. בשנת 2013 היה בין מקימי הגלריה החדשה של המדרשה בתל אביב ״הירקון 19״. רבינא ייצג את ישראל בבינאלה ה-26 בסאו פאולו בשנת 2004, זכה בפרס קיפר לאמן צעיר ובפרס שרת התרבות בתחום האמנויות לשנת 2008.

״רבינא מביא איתו למוזיאון גישה רעננה וחדשנית, בשילוב ראייה רחבה ומחשבה מעמיקה על אמנות ישראלית ובינלאומית״, אמרה סוזן לנדאו על המינוי. ״אני מצפה לעבודה משותפת אתו, בשילוב צוות האוצרים והאוצרות במחלקות השונות במוזיאון. אני גם בטוחה שדורון יתרום רבות להובלת תכניותיו העתידיות של מוזיאון תל אביב לאמנות, כמוסד האמנות המודרנית והעכשווית המרכזי והמוביל בארץ, לצד ביסוס מעמדו בעולם האמנות הבינלאומי״.

״זהו רגע מלהיב ומורכב לאייש בו עמדה מובילה בשדה התרבות בישראל״, הוסיף רבינא, ״על רקע התמורות התרבותיות, הטכנולוגיות והפוליטיות בעולם. מוסד המוזיאון מצוי בתוך מציאות חדשה לחלוטין שמאתגרת את אופיו, תפקידו ויעדיו״.

חברי ועדת האיתור בראשותה של לנדאו היו חיים סאמט סגן יו״ר מועצת המנהלים של המוזיאון, רבקה סקר מייסדת סותבי׳ס ישראל ועמותת ארטיס, המקדמת אמנות ישראלית בעולם, דורון סבג יו״ר ועדת התערוכות והאוספים של המוזיאון, וכרמלה רובין מנהלת מוזיאון בית ראובן וחברת ועדת התערוכות של מוזיאון תל אביב.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden