כל מה שחשוב ויפה
קרקס הבריחה: שבוע העיצוב ירושלים 2021

משכתבים הסטוריה במכון טכנולוגי חולון

פורטפוליו News: המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון טכנולוגי חולון מציינת 40 (ושתיים) שנים להקמתה בתערוכה ״משכתבים הסטוריה: מכאן לשם ובחזרה״, שתיפתח ביום ראשון 5.2 בגלריה ויטרינה במכון בהשתתפות 55 מבוגרי המחלקה. אוצרים: קרן תומר, דודי ראב״ד

עינת קירשנר. מימין פרויקט מתקופת הלימודים, משמאל פרויקט עכשווי. צילום: חנה כצנלסון, CAL_Younes.Klouche

לתערוכה ״משכתבים הסטוריה: מכאן לשם ובחזרה״ נבחרה תמה הממקמת כל אחת מרגלי בוגר המחלקה בפאזה שונה של חייו כמעצב תעשייתי: רגל אחת בהיותו פרח מעצבים, באקדמיה, ורגל שנייה במיקומו העכשווי. לחלק מהמעצבים בוגרי המחלקה ״תנוחת הרגליים״ הזאת יוצרת עמידה יציבה וקרובה, לחלק מהם זה פיסוק רגלים כמעט אקרובטי, אומרים אוצרי התערוכה. לכולם כאחד זה ביטוי למנעד הרחב והאין־סופי כמעט שלימודי עיצוב תעשייתי פותחים בפני בוגר המחלקה.

התערוכה סורקת וסוקרת כמעט 30 שנות פעילות של המחלקה לעשייתי וביסודה היא גם באה לחזק את הקשר בין האקדמיה לשדה הפעילות המקצועית ובין המחלקה לבוגריה שנפוצו לכל עבר. בשנים האחרונות נעשה מאמץ על ידי המחלקה לשמר את הקשר עם הבוגרים לדורותיהם, במטרה לחזק  את זיקת הבוגרים למחלקה ואת זיקת המחלקה לבוגרים, גם מעבר לצרכים המיידיים של המחלקה.

כחלק מהתצרף הזה התבקשו הבוגרים להציג זה ליד זה פרויקט לימודי (פרויקט גמר בעיקר) ופרויקט עכשווי. אוצרי התערוכה שלחו את בוגרי המחלקה לחטט ולשלוף מקופסאות העבר שלהם הספונות בבוידם זה או אחר את פרויקטי הינקות המקצועית שלהם, רק בכדי שיוכלו למקם נכון יותר את פרויקטי ההווה שלהם. כך, לצד הצגת הרב־גוניות של בוגרי המחלקה, הנוכחות והדומיננטיות שלהם/ן בהתרחשות העיצובית בישראל, תהיה בתערוכה תצוגת תכלית של הבוגרים עצמם, לרוחב כל גזרת הפעילות העיצובית, כמו גם ביטוי לפלורליזם המובהק שהוא אחד מהסממנים המובהקים והמייחדים של המחלקה.

דור כרמון. מימין פרויקט מתקופת הלימודים, משמאל פרויקט עכשווי. צילום: דור כרמון

עמית עדיני. מימין פרויקט מתקופת הלימודים, משמאל פרויקט עכשווי. צילום: ניר שייר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden