כל מה שחשוב ויפה

תכניות לימודים חדשות בבצלאל בשיתוף האוניברסיטה העברית

פורטפוליו News: האקדמיה בצלאל בשיתוף עם האוניברסיטה העברית בירושלים מכריזות על פתיחת שתי תכניות לימודים חדשות: תואר במדעי הקוגניציה ותואר במדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית, בשילוב עם תואר של בצלאל

מוח. רון זלמן, המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל, 2011

מטרת התכנית שתשלב בין מדעי הקוגניציה ללימודים בבצלאל, לשפר באופן משמעותי את תהליך ההכשרה של אמנים ומעצבים על ידי הקניית הבנה עמוקה של המערכת התפיסתית של אדם ושל התהליכים הקוגניטיביים המניעים אותו. העמקה זו יכולה להתבטא בדרכים רבות כגון בניית חוויות משתמש טובות יותר, יצירת מודלי אינטראקציה חדשים, וקידום התחום של הצגת נתונים.

דרך אינטראקציה עם שדות האמנות והעיצוב, יתנסו התלמידים בתכנית גם בהרחבת המחקר הקוגניטיבי לתחומים חדשים כגון: חקר היצירתיות, הבנת תמריצים של קהל משתמשים, מחקר משתמשים ומחקר מדיה חברתית.

התואר במדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית בשילוב עם תואר של בצלאל נוצר בעקבות חדירתן של מערכות ממוחשבות לכל תחומי החיים: טלפונים סלולריים, מחשבים ניידים, נגני מוזיקה ומכוניות חכמות יוצרות סביבנו מעטפת ממוחשבת. מטרת התכנית היא להסיר את המגבלות שנגזרות מהתפיסה ההיסטורית של הנדסה ועיצוב כשני תחומים מובחנים.

התכנית מבקשת לפנות למועמדים מצטיינים בעלי כישורים אנליטיים ויצירתיים. הלימודים יקנו ידע תאורטי ומעשי בתכנון, עיצוב ובניה של מוצרים חכמים, מתוך ניסיון להראות כי אתגרים בעיצוב תעשייתי, תקשורת חזותית, ואנימציה ממוחשבת יכולים לשאוב פתרונות יצירתיים מתחומי המחקר ברובוטיקה, בינה מלאכותית, וראיה ממוחשבת.

שתי התכניות אורכות חמש שנים ומקנות שתי תעודות סיום מלאות, אחת מהאוניברסיטה העברית והשנייה מהאקדמיה בצלאל. על מועמדים לעמוד בדרישות הקבלה של החוג הרלוונטי באוניברסיטה העברית ושל אחת המחלקות בבצלאל. ההרשמה בעיצומה.

ד"ר יובל קרניאל, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים בבצלאל, מסר כי תכניות אלה הן חלק משיתוף הפעולה הפורה עם האוניברסיטה העברית, וביטוי למגמה של בצלאל לחזק את החיבור בין יצירתיות, טכנולוגיה וחדשנות פורצת דרך, ללימוד מעמיק של האדם והחברה המודרניים.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לרכז התכנית, ד״ר מיכאל פינק, במייל [email protected]

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden