כל מה שחשוב ויפה

יריד ספרי אמן בארטפורט

פורטפוליו News: יריד מיוחד לספרי אמנים יתקיים בארטפורט תל אביב בסוף השבוע 26.1-28.1 זו השנה השלישית. הפעם יכלול היריד ״חדר כפפות לבנות״ לספרים נדירים ויקרי ערך, בין היתר של גרשוני וקדישמן. את היריד אוצרות ומארגנות ורדית גרוס וכרמית גלילי

מתוך ספר אמן של רונית שני

בצל הדיבורים על מותו של הדפוס, הז'נר של ספרי אמן נמצא דווקא בפריחה. ירידי ספרי אמנות מתקיימים בשנים האחרונות בלונדון, ברלין, פריז, טוקיו, לוס אנג׳לס, ניו יורק (בו השתתף גם ארטפורט) ועוד. יריד ספרי האמן, שמתקיים בארטפורט תל אביב זו השנה השלישית, מציע מעין גרסה אמנותית לשבוע הספר. במהלך סוף השבוע שבין 26.1 ל-28.1 עשרות אמנים יציגו וימכרו את ספרי האמן הייחודיים שלהם, ויאפשרו הצצה לפרויקטים המודפסים שלרוב לא מגיעים אל חנויות הספרים הרגילות.

ביריד יוצגו ספרי אמן חדשים שיצאו בשנה האחרונה לצד ספרים נוספים, חלקם מוכרים ואהובים. בשלוש שנותיו צבר לו היריד קהל מנאמנים שמצפים למפגש עם ספרי האמן, שברובם יוצאים בהוצאה עצמית. חלק מהספרים נכרכו ביד, חלקם הודפסו בבתי דפוס, חלקם הוכנו במכונות צילום ביתיות. בין הספרים שיוצגו ניתן למצוא כאלו שממשיכים פרויקט שהוצג כתערוכה, ורבים מהם הינם פרויקט אמנותי שחי רק בדפוס. כל אחד מהספרים הוא אובייקט אמנותי שעומד בפני עצמו ומרחיב את פעילותו של האמן.

מתוך ספר אמן של מיכל בראור

מתוך ספר אמן של רונה יפמן

השנה יפתח לראשונה ביריד ״חדר הכפפות הלבנות״, שיוקדש להצגת ספרי אמן נדירים ויקרי ערך, שנעשו בעבודת יד או בטכניקות הדפס שונות, באופן עצמאי או בסדנאות ההדפס (סדנת ההדפס הראל בתל אביב וסדנת ההדפס בירושלים). בין אלה ״שכול וכישלון״, רישומים של מנשה קדישמן לכתבי הסופר חיים יוסף ברנר, במהדורה מוגבלת של עותקים חתומים וממוספרים. ״קדיש״, הדפסי זהב של משה גרשוני לשירה של אלן גינסברג. ״פחד״ אברהם אילת לשירים של רמי דיצני ועוד.

בין האמנים שספריהם ישתתפו ביריד: Klone ,Know hope, אורי גרשוני, אולף קונמן, אורלי מיברג, אירית חמו, אלהם רוקני, אלונה רודה, בועז ארד, ברכה אטינגר, גיא גולדשטיין, רמי מימון, הלל רומן, גל וינשטיין, גליה גור זאב, גרי גולדשטיין, דנה יואלי, הינדה וייס, הלל רומן, יהושע בורקובסקי, יואב אפרתי, יוני גולד, מיכל בראור, מירב שין בן-אלון, נטליה זרובוב, ניבי אלרואי והילה עמרם, נעה יקותיאלי, עדי קפלן ושחר כרמל, עפרי כנעני, רון עמיר, רועי רוזן, רענן חרל״פ, שוקה גלוטמן, שחר שריג, שי יחזקאלי, שרון פדידה ואסף עדן ועוד.

במסגרת היריד יתקיימו מיצגים, הקראות, סדנאות, מפגשים, שיחות ופעילויות לכל המשפחה. כל ההכנסות ממכירות הספרים מיועדות לאמנים.

מתוך ספר אמן של KLONE

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden