כל מה שחשוב ויפה

קול קורא לכנס בוראים עולמות

פורטפוליו News: בוראים עולמות, כנס המחלקה לעיצוב בפקולטה לאמנויות של מכללת סמינר הקיבוצים, יערך ביום ראשון 21.5. דדליין להגשת הצעות: 24.2

דורי אורין

כמעצבים אנחנו עוסקים בשני הבטים של העולם שבו אנו חיים. מחד – בשיפור הקיים, ומאידך – ביצירת אלטרנטיבה לקיים. הכנס השנתי של המחלקה לעיצוב יעסוק בשני ההיבטים הללו. חלקו הראשון של הכנס יתמקד בעולמות המקבילים לעולמנו שלנו, עולמות בדיוניים: נבחן אילו אלטרנטיבות מציעים יוצרים, מעצבים ואמנים לעולם המציאותי, מה טמון בהן וכיצד הופך רצף של עבודות לכדי עולם מלא. ננסה להבין מהם התכנים והערכים שאותם מנסים היוצרים לבטא דרך העולמות שאותם הם בוראים, וכיצד העולם החלופי מעיד, משקף ומבקר את המציאות שבה אנו חיים.

חלקו השני של הכנס יבחן טכנולוגיות עכשוויות המיועדות לשיפור ושכלול חיינו. נשאל לאן מתקדם העולם שלנו, נעסוק במערכות חכמות, בעיצובים ובמוצרים המטמיעים יישומי מציאות מדומה ומועשרת ומסכי מגע. נתבונן במגמות עכשוויות ועתידיות בעיצוב כביטוי לתפיסת עולמם של מעצבים ונעסוק בהשפעתם של מוצרים וטכנולוגיות על ההתנהגות וההתנהלות האנושית.

מרצים המעוניינים להציע הרצאה המתייחסת לכותרת הכנס או לנושאי המשנה המפורטים מתבקשים להגיש תקציר בהיקף שלא יעלה על 3/4 (שלושת רבעי) עמוד A4, יישור דו־צדדי, פונט דוד 12 נקודות וברווח של 1.5 בין השורות. ניתן להגיש תקצירים גם בשפה האנגלית. במסגרת הכנס נקדיש זמן לעבודות סטודנטים רלוונטיות, נשמח לקבל ממרצים המלצות על פרויקטים מעניינים שאפשר להציגם במסגרת זמן של 10 דקות לכל פרויקט.

הכנס יערך ביום ראשון, 21.5.2017, בין השעות 16:00-09:30, בקמפוס אמנויות של מכללת סמינר הקיבוצים (רח׳ שושנה פרסיץ 3, תל אביב). את התקצירים, בצירוף פרטי קשר (דוא״ל, טלפון) ופיסקה אודותיכם, נא לשלוח עד יום ששי 24.2 למארגני הכנס, דורי אורין ורונן לייבמן >

[email protected] | [email protected]

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden