כל מה שחשוב ויפה

שושנת רוחות באלפרד

פורטפוליו News: מיכל גבע (ניו יורק/ ישראל), גאורג פראונשו וגרלינד ציילנר (אוסטריה) וטליה רז (ישראל) מציגים בתערוכה קבוצתית שתיפתח ב-2.2 בגלריה אלפרדליווי אוצרותי: איריס מנדל

מיכל גבע

ביום חמישי ה- 2 בפברואר תפתח באלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות, התערוכה הקבוצתית ׳שושנת רוחות׳, בה יוצגו רישומים וציורים של ארבעה אמנים, המגיעים ממקומות שונים: מיכל גבע המתגורת כעת בניו יורק, גאורג פראונשוּ וגרלינד ציילנר מוינה וטליה רז מתל אביב. זוהי תערוכת ציור המבקשת ללכוד הוויה של מציאות מפורקת וכאוטית. אי-סדר ושיבוש שולטים בדימויים, כאילו היתה זו סופת רוחות שעברה בין אתרי הציור השונים, והותירה בהם את חותמה. אובדן פרספקטיבה וחילופים בין שמיים וארץ, פנים וחוץ, טבע ואדריכלות, מתערבבים זה בזה כחלום בלהות. שפת הציור אף היא מהירה. מריחות גדולות של צבע, כתמים המונחים ברישול זה ליד זה, מחיקות, נזילות או לחילופין רישומי עיפרון קלים ורועדים.

גרלינד ציילנר

האם זו הצהרה על אודות חוסר הביטחון ואי הנחת מהמציאות בת זמננו? ניסיון לשקף פחד מפני אסון שמתקרב או מתרחש? המציאות מתנקזת ומצטמצמת לרגעים שונים בתוך הציור, פריימים של נקודות מבט המחברים בין היתר בין האישי והפרטי לחוויה רחבה וגלובאלית.

מיכל גבע, ילידת 1980, בוגרת המדרשה והתואר השני של ה-School of Visual Arts, ניו יורק, למדה גם באקדמיית ריטפלד באמסטרדם. בעבודותיה עושה גבע עושה שימוש בדימויים של ארכיטקטורה בנוף ומתעניינת בעיוות ובהפרעה שמתרחשים בתהליך הציור, תוך התייחסות למבנים חברתיים, פוליטיים ורגשיים.

גאורג פראונשו, יליד 1979, למד באקדמיה לאמנות פלסטית בוינה ומלמד רישום באוניברסיטה לאמנות בלינץ, אוסטריה. עבודותיו מתייחסות להדרדרות השפה הויזואלית העכשווית. פראונשו משתמש בדימויים ירודים מהרשת והופך אותם לייצוגים רעננים, מרובדים וקונספטואליים של התרבות הפופולרית והאנושות.

טליה רז

גרלינד ציילנר, ילידת 1971, למדה באקדמיה לאמנות פלסטית בוינה. עבודותיה ברישום, ציור וקולאז׳, נוצרות בספונטניות ומבוססות על חקירה מצטברת של זכרונות קולקטיביים ונרטיבים פופולאריים, היסטוריים ועכשוויים. ציילנר יוצרת עולמות דימיוניים באמצעות היומיומי.

טליה רז, ילידת 1975, חברה בגלריה אלפרד, בוגרת תכנית ה-MFA של אוניברסיטת חיפה ותואר ראשון באמנות יצירה ופסיכולוגיה, למדה באקדמיה החופשית בהאג, הולנד. עבודותיה מתארות עולם ילדי שיש בו מן החלום, ההזיה והסיוט, אך הוא מתבסס על חלקי מציאות. החיבורים בתוך הציור רופפים ופרומים, כך שנוצר מארג ציורי בעל אופי אגדתי. דמויות הילדים, הנמצאות במרכז העבודות, נמצאות כמעט תמיד במצבי ניתוק כמו בהייה, חלימה בהקיץ, שינה ואף מוות.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden