כל מה שחשוב ויפה
קרקס הבריחה: שבוע העיצוב ירושלים 2021

שלדג ברוזנפלד

פורטפוליו News: שלדג, תערוכת יחיד של האמן בעז נוי, תיפתח ביום חמישי 23.3 בגלריה רוזנפלד בתל אביב. בתערוכה יוצגו ציורים חדשים מהשנתיים האחרונות המתאפיינים בצבעוניות רוויה ואינטנסיבית, במחוות ציוריות אקספרסיביות ובמשטחי צבע גדושים. רוזי, חלל הפרויקטים בגלריה, יארח את נדב בן־נון עם שתי עבודות וידאו

בעז נוי, שלדג

בהווייתו הציורית בעז נוי ״אורב בחיפוש מתמיד אחר פיסות מציאות שיהפכו למושאי ציוריו״, כותבת שני ורנר בטקסט המלווה את התערוכה. כך, אנשים קרובים, סמטאות חיפאיות, תקריבים ופנורמות, מקבלים טיפול דומה בעת מעשה הציור. ״נדמה כי אצל נוי תנועת המכחול היא המשך ישיר לרחשי הלב. כתם הוא פצע, וריק הוא הפסקה, ופלטת הצבעים הייחודית, היא כמו עדות לתפיסה חושית של רגעים שחולפים. כי הציור הוא לא רק הדימוי. הוא קור של לילה, ומגע של קרן שמש ראשונה, וריח של עץ, או רעד של צפירת מכונית – הציור הוא הזמנה למסע; ונוי מתמסר, הוא נרטב בצבעים, מצטנן ומתלהט״.

נדב בן־נון, אצבע

עבודות הווידאו של בן־נון מתמקדות במערכת היחסים שבין אם לבנה, כפי שהיא משתקפת בפעולות יום־יומיות שונות במרחב הביתי. העדר התקשורת בין הדמויות נוכח בעזיבתו של הבן את הבית ויציאתו לדרך עצמאית (״אצבע״, 2011), ומתעצם עם חזרתו הביתה כעבור מספר שנים, כשהתקשורת היחידה בין האם לבנה מתקיימת דרך מחוות גופניות (״התקרבות״, 2016).

נעילה: 1.4

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden