כל מה שחשוב ויפה

אמנות טוטאלית

צבע טרי בפורטפוליו > גלריה רוזנפלד תציג פרויקט קבוצתי של אלונה רודה, ורד נסים וליאת אלבלינג. גלריה המשולש תארח את אולף קונמן ותציג עבודות חדשות של אמני הגלריה - לילי כהן פרח יה, טובה לוטן, פלג דישון ודפנה אלון

אולף קונמן, אמן אורח בגלריה המשולש

ורד נסים בגלריה רוזנפלד

גלריה רוזנפלד תציג ביריד צבע טרי 9 פרויקט קבוצתי של שלוש אמניות – אלונה רודה, ורד נסים וליאת אלבלינג. רודה תציג את המיצב Safe and Sound High Visibility II – שממשיך את העיסוק שלה בסוגיית הבטיחות, סימניה הניכרים בשטח והשלכותיה התרבותיות (והאופנתיות). מיד לאחר צבע טרי יעבור המיצב ויוצג ביריד אמנות במילאנו.

רבות מעבודותיה של רודה עוסקות באזורי סף חברתיים ותרבותיים, ומערבות סאונד כמרכיב שאינו נופל בחשיבותו מהדימוי החזותי. היא מתעניינת בסיטואציות אנושיות, טבעיות ומלאכותיות. במיצבי ה־Safe and Sound שלה, היא מצביעה על העיסוק המרובה ואף מופרז בבטיחות ובביטחון אישי, בשמירה על הציבור ובמשטור תנועה במרחב – כמאפיין קריטי של סביבות רבות במציאות העכשווית, החל בקניונים ושדות תעופה וכלה במועדונים ומרכזי בילוי. רודה נטפלת לפרטים שוליים לכאורה, סימני ההיכר החיצוניים של הבטיחות, כמו הפסים הזוהרים על המדים או תמרורי אזהרה בשולי הדרך, וממקדת בהם מבט ביקורתי.

אלונה רודה בגלריה רוזנפלד

ורד נסים תציג צילומים מטופלים, שממשיכים את הפרויקט ״חובטת בקלישאות״ שהוצג לאחרונה במוזיאון הרצליה (בתערוכת זוכי הפרסים של משרד התרבות השנה). ליאת אלבלינג תציג צילומים מתערוכת היחיד האחרונה שלה, שעליהן כתב הצלם והאוצר יאיר ברק כי הן ״מעשה כשפים מתעתע. כקוסמת נטולת גלימה ושרביט, היא אוספת אל חלל הסטודיו חומרים ואובייקטים ומארגנת אותם בקפידה, מוסיפה שיקוי צבע, בוזקת אבקת אור. הדימוי הנגלה בהסירה את הלוט טעון במאגיה, אפוף מסתורין, ויפה להפליא״.


לילי כהן פרח יה בגלריה המשולש

המשולש חלל לאמנות, הגלריה הצעירה שיסדה האוצרת שרי גולן, תציג עבודות חדשות של אמני הגלריה לצד עבודותיו של אמן אורח – האמן הישראלי־גרמני אולף קונמן, החי ופועל בין ברלין לתל אביב. קונמן יציג עבודות חדשות מהסדרות המוכרות והאהובות שלו, העוסקות בנושאים ביוגרפיים־משפחתיים, זיכרונות והתלבטויות. ביריד ייחשף פרויקט חדש של פלג דישון, סריקה של מגזרת נייר שמתארת את שדרות רוטשילד במבט לעתיד. דישון מציג גם במסגרת התערוכה הבינלאומית של צבע טרי, שאצרה יפעת גוריון.

לילי כהן פרח יה, שבראשית דרכה הייתה בת טיפוחיו של אורי ליפשיץ, מציגה עבודות מהשנים האחרונות, שבהן היא מחדשת ומגבירה את העיסוק שלה באמנות טוטאלית, פועלת ומציגה במסגרות שונות בעולם. עוד יוצגו עבודות חדשות של דפנה אלון, ועבודות מסדרת הבתים המשובחת של טובה לוטן, בהמשך לתערוכת היחיד שלה בגלריה הקיבוץ בשנה שעברה, שעוסקות במושג ה״בית״ והקשר בין תוכניות אדריכליות ״קרות״ לתפיסת החיים בפנים הבית, המשפחה והמקום הבטוח.

פלג דישון בגלריה המשולש

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden