כל מה שחשוב ויפה

פוקוס על תערוכות יחיד

צבע טרי בפורטפוליו: גלריה גורדון תציג שתי תערוכות יחיד - של אורי ליפשיץ ושל קרוליין לארסן מניו יורק; הגלריה השיתופית P8 תתמקד בתערוכת יחיד לאמן עדי שמעוני

קרוליין לארסן בגלריה גורדון

אורי ליפשיץ בגלריה גורדון

גלריה גורדון תציג בצבע טרי 9 שתי תערוכות יחיד, משני קצות הקשת של אמני הגלריה: קרוליין לארסן, בת 36, היא ציירת קנדית שחיה ועובדת בניו יורק. לארסן יוצרת ציורי שמן מרהיבים בטכניקה ייחודית שפיתחה, אשר מעניקה לציורים איכות חומרית דשנה, תלת ממדית ודמויית טקסטיל. ציוריה נראים כעבודות רקמה עמלניות, ומפתות לגשת ולבחון מקרוב את הנוף המתפרק למרכיביו.

לארסן תציג ציורים מהשנים האחרונות, העוסקים בדימויי צמחים, בין טבע דומם שנשען על מסורות ציור קלאסיות, דרך נופים אמריקאים פרבריים של צמחייה מתורבתת ועד דימויים בוטניים מופשטים ופראיים.

אורי ליפשיץ בגלריה גורדון

התערוכה השנייה תוקדש לעבודותיו של אורי ליפשיץ (1936־2011), מבכירי האמנים הישראלים. בשנה האחרונה עבודתו זוכה לעניין מחודש ורב בקרב הקהל הרחב וכן בין אספני אמנות, בעקבות רטרוספקטיבה של ליפשיץ, שהוצגה במוזיאון הרצליה לאמנות, לצד ספר מקיף שפורסם על עבודתו. בצבע טרי גלריה גורדון תציג עבודות פיסול בנייר של ליפשיץ, שחלקן מעולם לא הוצגו וזו תהיה ההזדמנות הראשונה להיחשף אליהן.


עדי שמעוני בגלריה P8


הגלריה השיתופית P8
תציג ביריד צבע טרי את האמן עדי שמעוני, בסדרת צילומים חדשים. שמעוני ממשיך ומפתח את עיסוקו במיניות ובפיתוי. הצילום של שמעוני מתפתל בין ריאליזם קשוח לבין בדיה פנטסטית – ושני הקצוות הללו נוכחים בעבודותיו. זהו צילום עובדתי שעטה על עצמו מעטה חושני של חומר וטקסטורה, שלעתים מצעף אותו ולעיתים מפקיר אותו למבט קר ־כירורגי־ חף ממיסתורין.

גלריה P8 הוקמה ב־2008 על ידי קבוצת אמנים ומאז היא מקיימת את עצמה כקואופרטיב ללא מטרות רווח, המציג תערוכות של אמני הקבוצה (המתחלפים) ושל אמנים ואוצרים אורחים. הגלריה עברה בשנה שעברה למעונה החדש ברחוב הפטיש 1 בדרום תל אביב.

עדי שמעוני בגלריה P8

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden