כל מה שחשוב ויפה

טכניקה מעורבת

פורטפוליו בצבע טרי: גלריה זימאק תציג עבודות נייר, עץ, ציור בעופרת ועוד; מרכז גוטסמן לתחריט בכברי יציג עבודות של אמנים צעירים המשלבים הדפס ותחריט מסורתיים עם גישה עכשווית

לי ינור בגלריה זימאק

גלריה זימאק תציג ביריד צבע טרי השנה תערוכה קבוצתית דינמית ובה עבודות של כל אמני הגלריה. בשנה האחרונה הרחיבה הגלריה את רשימת האמנים שהיא מייצגת, והצטרפו לשורותיה בין היתר אורית חופשי, העובדת בטכניקה ייחודית של חריטה בעץ בקנה מידה גדול במיוחד; כרמל אילן, שהמציאה שפה וטכניקה מרהיבה בעבודות הנייר ובצילומי העבודות שלה; שירלי שור, המשלבת באמנותה תכנות דיגיטלי, ועוד.

האמן ההולנדי פיט ון דן בוג יציג פרשנות חדשה לדיוקן, דרך תהליך שמחולל אפקטיים כימיים על משטח הציור. בעבודותיו, צבעי האקריליק והשמן מייצרים גווני גוף ופרטי פנים, בעוד שמשיכות המכחול המופשטות בגווני חלודה נצרבות על משטחי העופרת בתהליך כימי. האמן רותם את טבעה הבלתי נשלט של הפעולה הכימית, המייצרת ״תאונות״ וכאוס בתהליך שנמצא כאילו בשליטה – רותם את טבעה הבלתי נשלט של הפעולה הכימית דרך תאונות, והופך את מלאכת הציור למטאפורה רבת עוצמה לצלקות הפנימיות שיש לכולנו. 


מריק לכנר במרכז גוטסמן לתחריט

מרכז גוטסמן לתחריט בקיבוץ כברי משמש שמורת טבע לאמנים האוהבים לשלוח ידם בטכניקות ההדפס המסורתיות, בנות למעלה מ־500 שנה, ולשלבן בגישות חדשניות ועכשוויות, ליצירת הדפסים צבעוניים ומורכבים. בנוסף, בסדנה ניתנת לאמנים גישה למכבש התחריט גדול המימדים (מן הבודדים בגודלו בעולם) המאפשר ליצור הדפסים מונומנטאליים.

גידי רובין במרכז גוטסמן לתחריט

בצבע טרי 9 יציג המרכז בעיקר הדפסים יחידאיים (one off) אשר בהם משולבות זו בזו טכניקות ההדפס המסורתיות והחדשות, עם נגיעות ידניות של האמן בכל אחד מההדפסים. במוקד התערוכה עבודות חדשות של האמנים: עפרה אוחנה, דדה, הברביזון החדש, מריק לכנר, סיגלית לנדאו, יאן ראוכוורגר, וגידי רובין. לצד אלה ניתן יהיה לפגוש ביריד הדפסים רבים של אמני הסדנה.

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden