כל מה שחשוב ויפה

טל אמיתי־לביא בגלריה בסיס

פורטפוליו News: בתערוכת יחיד ״ירוק בחוץ אדום בפנים״ שתיפתח בגלריה בסיס בהרצליה ב־17.3, טל אמיתי־לביא מעמידה במבחן שאלות של היררכייה ומסורת אמנותית, מול שאלות של ריקנות וסמלי מעמד בתרבות העכשווית. אוצרת: שלומית ברויר

טל אמיתי לביא, צילומים: יובל חי

בתערוכת היחיד החדשה שלה, ״ירוק בחוץ אדום בפנים״, שתיפתח ב־17.3 בגלריה של בית ספר בסיס לאמנות בהרצליה, טל אמיתי־לביא ממשיכה בדיאלוג בין אמנות עכשווית, פוסט־מודרנית, מיצבית ותלת ממדית, לסוגות מסורתיות בתולדות האמנות. ׳בעבודתה היא דנה בתמות שונות של ייצוג, אסתטיקה, אופני פירוק־הרכבה ויחסי פנים־חוץ, תוך מבט ביקורתי, רפלקסיבי או הומוריסטי׳, כותבת האוצרת שלומית ברויר.

בשנים האחרונות הפליאה בעבודה בחומרים לא שגרתיים. בתערוכת היחיד האחרונה שלה, בגלריה שלוש, הציגה מיצב מרשים שיצר שיבוש בחלל, ולצידו רישומים עשויים חוט תפירה דקיק. הפעם אמיתי־לביא ניגשת לשתי סוגות עיקריות בתולדות האמנות, ״טבע דומם״ ו״ציור נוף״, שלא אחת נמצאות בתחתית ההיררכייה האקדמית (בעיקר בשל העובדה שהן נטולות נרטיב) ומעניקה להן ביטוי שונה ומפתיע: היא מציבה לוח פרספקס גדול־ממדים, שאליו הצמידה גומיות ואקום מלאות בצבעי אקריליק.


כתמי הצבע של אמיתי־לביא מתמזגים זה עם זה לכדי תמונת נוף מרהיבה של יער אירופי, שמלאכת הכנתה העמלנית בסטודיו מזכירה את הפרקטיקה הפוינטליסטית (ציורי הנקודות). היא מייצרת "יער" מרדי-מייד, כשהיא מממשת את הסימולקרה של "עצי ריח" והופכת אותם לשחקנים בנוף המפוברק שלה. למרגלות היער המלאכותי היא מפזרת פסלוני אבטיחים צבועים, מנוקבים ומחורצים, המתגוללים על הרצפה כראשים כרותים זהים, חסרי הבעה – מעין גרסה מקומית וגרוטסקית של הדלועים החלולים של ליל כל הקדושים או ככדורי משחק ״מפונצ׳רים״.

אמיתי־לביא היא אמנית רב־תחומית היוצרת ברישום, בציור, בפיסול ובמיצב. סיימה בהצטיינות את לימודיה במדרשה ואת לימודי התואר הראשון בתכנית הרב־תחומית באמנויות, אוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר שני מהחוג לאמנות יצירה באוניברסיטת חיפה. עבודותיה הוצגו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם ונרכשו לאוספים מוזיאליים ופרטיים.

בחלל הפרויקטים של הגלריה תוצג תערוכת מחווה למשה גרשוני מאוסף בנו כלב.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden