כל מה שחשוב ויפה

בשבחי המסורת בזכות השינוי

פורטפוליו News: בבית בנימיני תיפתח ב-16.3 התערוכה TRADITION AND CHANGE - תערוכת בכורה לפרס בית בנימיני לקידום קראפט ותרבות חומרית

ליאור עמיאל, מתוך תערוכת פרס בית בנימיני. צילום: יובל קצובר

בבית בנימיני תיפתח ב־16.3 התערוכה הקבוצתית TRADITION AND CHANGE ובה יוצגו עבודות של עשרה יוצרים שעלו לשלב הסופי ומועמדים לזכות בפרס בית בנימני לקידום קראפט ותרבות חומרית. הפרס נוסד בתמיכת Designer Crafts Foundation, London, והוא יוענק השנה בפעם הראשונה, על פי קריטריונים של הצטיינות ותרומה ייחודית בתחום הקראפט. ועדת שיפוט שכללה את דפנה נאור, שרי שרולביץ, ברברה גרין, גלוריה קרמר ופזית אופנר דינס בחרה את העולים לגמר: נגה הראל, טליה מוקמל, מישל סבג, ליאור עמיאל, דליה פיש בן ארי, נורית בלטיאנסקי, חיימי פניכל, יעל פרידמן, אסנת קובלנץ ויונית קריסטל. טקס הענקת הפרס יתקיים ב-5.4 בבית בנימיני.

מירי פליישר. צילום: מירי פליישר

לצד תערוכת הפרס יוצגו בקומת הכניסה שתי תערוכות יחיד של מירי פליישר ושל שולמית מילרפליישר היא יוצרת ותיקה ובתערוכה ״לוקחת סיכונים״ היא בוחנת את המתח שבין הכלי לחפץ, בין השימושי למופשט. נקודת המוצא היא קדרות, אולם כבר עם לישת החומר היא קוראת תגר על חוקי המדיום. היא לשה את החומר עם חומרים הגורמים לתסיסתו, שורפת בטמפרטורות גבוהות מידי, על מנת למתוח את גבולות החומר ולהפוך את השריפה בתנור לאתר וולקאני בזעיר אנפין. התוצאה של תהליך זה היא סדרת אובייקטים בלתי צפויים, אשר עברו טלטלה צורנית וחומרית והפכו לסובייקט בעל משמעות ייחודית ואישית. פליישר מתכתבת בעבודתה עם שיטות יפניות מסורתיות, תוך כדי פיתוח שפה אישית מקורית.

שולמית מילר. צילום: שולמית מילר

מילר אף היא קדרית ותיקה, היוצרת בהשראת פני שטח גיאולוגיים. בתערוכה Empty Spaces היא מתייחסת לתהליכי התגבשות ורתיחה כפלטה חומרית וצבעונית. במהלך השנים עבודותיה עברו שינוי מכיסוי מוחלט ועשיר של פני השטח לכיסוי חלקי ומרומז. השטחים הריקים בעבודותיה הפכו למוקד העניין, כמו אזורי חיץ של שקט ויזואלי מדיטטיבי.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden