כל מה שחשוב ויפה

חודרות את המעטפת

פורטפוליו News: התערוכה ״XX חודרות את המעטפת״, שתיפתח ביום חמישי 16.3 בבית אריה קלנג באשדוד, תציג את תפיסת עולמן של 11 אמניות המעניקות פרשנות אישית וחדשה לגוף הנשי. אוצרת: אנוק יוסבשוילי

קמטים, נעה זילברמן. צילום: גדעון לוי

כל אחת מהאמניות המציגות בתערוכה עברה מסע של התבוננות עמוקה, שמתחיל במעטפת החיצונית של הנפש וחודר לפנימיותה שחבויה תחת שכבות רבות. מסע זה הוביל לחיבור עם הגוף הנשי, הנוכח, המהותי, הכנה והנוגע וחשיפה של הדרך הנשית, הטבעית של כל אחת מהיוצרות שמספרת ללא מילים, את התחייה האישית־קולקטיבית של מהות ה״אישה״.

תחומי הביטוי האמנותי של היוצרות בתערוכה מגוונים וכוללים צילום, מיצב, וידיאו ארט, רקמה, פיסול ועוד. המשותף לכולן הוא אופן הביטוי השופע רכות ועדינות. חלקן עושות שימוש במלאכות יד מסורתיות כמו רקמה, סרגה וצורפות, וחלקן משלבות בין מדיומים שונים, מסורתיים ועכשוויים, נשיים ואוניברסליים.

Organs, מוריאל דז׳לדטי. צילום: ריקי איתן בירנבוים

שמה של התערוכה, איקס איקס (XX), מתכתב עם התכים של רקמת הצלבים המסורתית הקשורים בקשר עמוק אל מלאכות היד המסורתיות שבתרבויות רבות מיוחסות ליצירה נשית. השם גם מתחבר אל אותה תמצית של די-אן-איי המאפיינת את המין הנשי ואוצרת בתוכה את עושר משמעותיה של האישה.

משתתפות: ריקי איתן בירנבוים, איילת שוורץ, איילת לנדאו, דפנה טור, נופר משאלי, ז׳קלין מגן, נעה זילברמן, מוריאל דז׳לדטי, אנקה הויבן, תמי אשד ואנוק יוסבשוילי.

נעילה: 4.5

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden