כל מה שחשוב ויפה

בין העובדתי למופשט

צבע טרי בפורטפוליו: גלריה רוזנבך מירושלים תציג בצבע טרי 9 את מינדי ויזל, אסנת סרבגילי ודובי רונן; הגלריה השיתופית P8 תציג תערוכת יחיד של חבר הגלריה עדי שמעוני

אסנת יהלי-סרבגיליגלריה רוזנבך הירושלמית תציג ביריד צבע טרי את התערוכה ״עומק הפשט״ ובה שלושה אמנים, מינדי וייזל, אסנת יהלי־סרבגילי ודובי רונן. ״על פניו שונים בתכלית אך בהתעמקות בעשייה האמנותית של כל אחד נגלה קשר הדוק ביניהם״ אומר אורי רוזנבך, סוחר אמנות חרדי, שפתח את הגלריה לפני כשנה וחצי, אחרי קריירה בתחום המכירות הפומביות. ״לשלושתם שפה של ציור מופשט מאוד חומרי, וכל אחד נמשך לכיוון ביצוע שונה״.

מינדי וייזל, ציךום: אלי פוזנר

מינדי וייזל, שתערוכה שלה מוצגת בימים אלה בגלריה בירושלים, נולדה ב־1947 להורים ניצולי שואה במחנה המעבר ברגן־בלזן. היא גדלה בארצות הברית ועלתה לארץ לפני כחמש שנים. ויזל זכתה להכרה בינלאומית והציגה בתערוכות מוזיאליות עם אמנים ידועי שם. בצבע טרי תציג עבודות על נייר מהשנים האחרונות, אותן היא מכנה ״התקופה הישראלית״. לדבריה היא עוסקת בהווה כדי לפרש ולהבין את העבר.

אסנת סרבגילי שואלת שאלות על אמת ובדיה. ומעידה על עבודתה שהיא ״מתעסקת הרבה ב׳כתילו׳, ב׳טעם רע׳ ובהגזמה. זה התחיל עם סדרה בה ציירתי את הווילות בקרית עקרון. אלה עבודות שמדברות על פאר מדומה, מתחזה. פנטזיה שלמה שבנויה על זיוף ויוקרה שקרית״. לעומתה, עבודותיו של דובי רונן אינן ביקורתיות. הוא מחפש אחר אמצעי לראות את ההווה ולשמר אותו.


עדי שמעוני

גלריה P8 תציג בצבע טרי תערוכת יחיד של חבר הגלריה עדי שמעוני. בצילום שהוא מגדיר ״ישרני ועובדתי״ שמעוני מתפתל בין הבדיה הפנטסטית ובין ריאליזם קשוח, בסדרת צילומים חדשים שממשיכים את עיסוקו במיניות ופיתוי. הצילום עוטה על עצמו מעטה חושני של חומר וטקסטורה, שלעתים מצעף אותו ולעיתים מפקיר אותו לקור כירורגי חף ממסתורין.

גלריה P8 היא גלריה שיתופית עצמאית של קבוצת אמנים, המקבלת לשורותיה מדי שנה אמנים אורחים. הגלריה הוקמה לפני כשמונה שנים, ביוזמתה של האמנית אורה ראובן בסטודיו שלה, ברחוב פוריה 8 – ועל שם הכתובת המקורית שבה פעלה נקרא שם הגלריה. כיום פועלת הגלריה במעונה החדש ברחוב הפטיש 1 בדרום תל אביב.

חברי הגלריה נכון להיום הם טל גולני, מתי אלמליח, כרמלה וייס, רות ביגר, איתי זלאיט, יעל כפרי, אשחר חנוך קלינגבייל, תמר לב־און, ערגה יערי, צח שיף, שחר אפק ועדי שמעוני.

עדי שמעוני

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden