כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים ב־28 בינואר 2018 - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

דבי מורג שוברת שתיקה

פורטפוליו News: תערוכת היחיד הראשונה של דבי מורג, ״שוברת שתיקה״, תיפתח ביום חמישי 16.3 בגלריית משרד בתל אביב

דבי מורג

לאחר שנים שבהן הייתה מפיקה ועורכת של תכניות הדגל של הטלוויזיה החינוכית – זהו זה, ערב חדש, פרפר נחמד ועוד – יצאה דבי מורג לפנסיה מוקדמת והחליטה להתמסר למצלמה שתמיד ליוותה אותה, והפעם באופן מקצועי. אלא שחיי הפנסיה שהיא דמיינה לעצמה לא היו באמת כאלה: בני בעלה חלה בסרטן חשוך מרפא ובמשך שמונה חודשים, מרגע גילוי המחלה ועד מותו, חייה נעצרו והמצלמה הפכה לחברת הטובה. היא ארזה אותה והלכה איתה לכל מקום – כמו בלון חמצן – בידיעה שעכשיו היא לא לבד, יש לה מישהי שתופסת לה את היד. המגע עם המצלמה היה אוטומטי, שתיהן היו שותפות לגסיסה של בעלה.

מבלי לדעת, היא טיפלה בעצמה באמצעות המצלמה. הצילום ולימודי הפוטותראפיה הביאו אותה לראשונה בחייה לקידמת הבמה בתערוכת יחיד, לאחר שהשתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות. בתערוכה ״שוברת שתיקה״ היא מניחה את שברי האוספים שלה: עצמות, חלקים שבורים, טבע יבש, בטן הריונית; כל אלה הם האינדקס הפרטי שצברה, ושוב אינה שותקת, לא מוכנה להסתיר בפנים גלויות ובעין פקוחה היא פורסת את השלל שלה.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden