כל מה שחשוב ויפה

קרקס הדימויים

פורטפוליו News: פסטיבל הצילום הבין־לאומי בשיתוף בסקולה, יקיימו ביום שלישי 28.3 את קרקס הדימויים, מסע ויזואלי לחקר גבולות הדימוי בהקשר של חלל וזמן בעידן הדיגיטלי

צלמים, אמני וידאו־ארט, מיצג, קרקס וליצנית ישתתפו בערב חד־פעמי של פרזנטציות ומייצגים שיופיעו לפני ומאחורי המצלמה, בהנחיית סמדר חרפק, ליצנית רפואית אמנית ויוצרת. משתתפים:

ראידה אדון – שחקנית, ציירת, אמנית וידאו ומיצג פוליטית. אדון יוצרת אמנות בועטת מתוך חוסר השייכות הבסיסית של חייה – פלסטינית וישראלית.

ראידה אדון

רן סלוין – אמן רב־תחומי המתמחה בווידאו דיגיטלי, סאונד אלקטרוני וצילום. סלוין בוחן מרחבים אורבניים טעונים, עבודתיו מתייחסות להיסטוריה ולנוף אורבני ומדגישים הזרה ומניפולציה של פוסט־פרודקשן.

שחר מרקוס – אמן בין־תחומי המשלב פרפורמנס, וידאו־ארט ופיסול. עבודותיו מתעסקות בחומרים אורגניים ומתכלים כמו בצק, לחם, מיץ תפוזים וקרח המשתלבים בגופו. יחסיו לחומרים אלו בוחנים את העמדה והתפקיד של גופו האנושי לצד תפקידו של היוצר, והפרסונה שלו.

בועז ארד – אמן וידאו ארט, אוצר, מרצה בכיר בבצלאל ובמדרשה, הציג בתערוכות רבות בארץ ובעולם וזכה בפרסים רבים. עבודותיו של ארד עוסקות במתח שבין האינטימי לציבורי ובאופן שהם חודרים זה לתחומו של זה. עשייתו האמנותית משלבת וידאו, פיסול, ציור וצילום.

אורית נבו – יוצרת קרקס עכשווי, כותבת, מביימת, מנהלת אמנותית ויוזמת פרוייקטים בין־לאומיים בתחום הקרקס העכשווי בישראל.

שחף דקל – אמנית וידאו, יוצרת סדרת הרשת הדוקומנטרית ״י(ו)צרים״, הציגה במוזיאונים רבים בארץ ובעולם. יצירתה של דקל עוסקת ברבדים השונים של השפה, המילולית והפיזית, והדרך שבה הם באים לידי ביטוי בחוויה האנושית. דקל ניגשת לנושאים אלה מזוויות שונות ומטרתה לספר סיפור בווידאו במינימום אמצעים.

יובל עוז – אמן קרקס, מוזיקאי ויוצר, למד Hand Balancing אצל קלוד ויקטוריה, צרפת. ממקימי הבסקולה, מופיע על במות רבות בארץ ובעולם, מלמד ופועל לקידום הקרקס העכשווי בארץ. עוז שוזר בין מוזיקה לאמנות הקרקס, מספר סיפורים בדרכים לא שגרתיות, ומנסה לעשות את מה שנראה לו בלתי אפשרי.

אייל לנסדמן – צלם, יזם ומנהל אמנותי של פסטיבל הצילום הבין־לאומי. ארכיון התמונות שלו המכיל צילומים ממאות הופעות מחול ותיאטרון, נרכש ע״י אוניברסיטת הרווארד. עבודותיו הוצגו בתערוכות רבות בארץ ובעולם.

אייל לנדסמן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden