כל מה שחשוב ויפה

ביופי הזה טמון כאב

צבע טרי בפורטפוליו: כלי הקרמיקה של עפרה קוץ, המציגה במסגרת עיצוב טרי, שואבים השראה משבט ארוכות הצוואר, קוץ מציגה סדרות כדים ואגרטלים בשחור ובלבן בלבד, ומצביעה על הדיכוי שטמון מאחורי המנהג האקזוטי והמצודד

עפרה קוץ בעלת המותג Rakutz מציגה במסגרת עיצוב טרי סדרת  כדים ואגרטלים בהשראת שבט ארוכות צוואר. קוץ היא קרמיקאית ותיקה, חברת גלריה 8 ביפו. היופי והכאב של נשות השבט האקזוטי באים לידי ביטוי בקרמיקה באמצעות טקסטורות שיוצרות תחושה של חספוס ועדינות. רקוץ׳ משחקת בחומר ומעבדת אותו כך שהוא ספק כלי שימושי וספק פסל. הסדרה כולה עשויה בשחור לבן, ומעוטרת בפסי זהב דקים, החובקים את מותני וצווארי הכדים, כהד ויזואלי לחישוקי הזהב הנכרכים סביב צווארן של נשות השבט.


קוץ מסבירה, שמבעד ליופי ולעדינות המיוחסת לצוואר הארוך והדק, היא רואה את הדיכוי המגדרי בחברה הפרימיטיבית. השבריריות של הגוף שעווות בכוח עומדת בניגוד למראה האצילי של הצוואר הארוך. 
בכך היא מצביעה על תופעה מעניינת, לפיה היופי הנדיר של נשות השבט, ששימש השראה בין היתר לאחד הבשמים המפורסמים של Dior הוא למעשה מוקד של התבוננות בעיניים מערביות על הזר והמוזר. רומנטיקה אוריינטליסטית, אהבת הפרא האציל. התערוכה מציבה את הכלים במקבצים, כמשפחות קטנות ואינטימיות. אגרטלים גבוהים שבהם הגוף עגול ופתוח, לעומת כדים עדינים במידות שונות, שהקטנים שבהם מזכירים בקבוקי בושם עתיקים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden