כל מה שחשוב ויפה
להלי פרילינג, גלריה רו ארט

מצבע טרי ליריד אמנות בבודפשט

פורטפוליו News: ישראל תהיה אורחת הכבוד ביריד האמנות Art Market Budapest באוקטובר 2017. שיתוף פעולה ראשון הוצג בצבע טרי 9, בתערוכה Talking Paper, בהשתתפות אמנים מהונגריה ומישראל

© Art Market Budapest / László Mészáros

Art Market Budapest, יריד האמנות הבינלאומי הצעיר והבועט של אירופה, שיפתח ב-12.10.2017, בחר בישראל כאורחת הכבוד של היריד בשנתו השביעית. כך הודיע אטילה לדניי, מייסד ומנהל ארט מרקט בודפשט, באירוע השקה שנערך בשגרירות הונגריה בתל אביב, בחסות שגריר הונגריה, מר אנדור נאגי. הנהלת היריד מזמינה גלריות ויוזמות אמנות מישראל לקחת חלק ביריד, ותוציא בקרוב קול קורא.

להלי פרילינג, גלריה רו ארט

חלקו הראשון של שיתוף הפעולה הבינלאומי התקיים ביריד צבע טרי 9 בתל אביב שם הוצגה התערוכה Talking Paper, בהשתתפות אמנים מהונגריה ומישראל, בשיתוף עם גלריה רו-ארט, גלריה חזי כהן, גלריה ברוורמן וגלריה P8.

יזם היריד לדניי מעיד על עצמו שהתאהב באמנות העכשווית קודם כל כאספן ובהמשך כיזם – והחליט להקים את היריד, כשזיהה את התרחבות מעגל האספנים באזור. היריד לוקח על עצמו גם משימה של ״חינוך הציבור״, הוא מארח תלמידים בקבוצות מודרכות ומקיים אירועי חברה נחשבים, המושכים קהל חדש אל שוק האמנות. ״אני מאמין שכל אדם שקונה אמנות פעם אחת הוא אספן פוטנציאלי״, אומר לדניי.

© Art Market Budapest / László Mészáros

חשיפה לאמנות ותרבות ישראלית

ארט בודפשט הוקם לפני 7 שנים – כחלק מהתעוררות סצנת האמנות העכשווית במזרח אירופה, לאחר המעבר מהחסות הסובייטית לשוק חופשי והתאוששות הכלכלה האזורית. היריד מתקיים בלוקיישן מדהים– במתחם של מפעל תעשייתי לשעבר, במרכז בודה, סמוך לשכונת יוקרה שהתפתחה בעיר. ״אנחנו מביאים את האמנות בעטיפה המושכת ביותר אל הלקוחות הטובים ביותר״, אומר לדני.

בודפשט, הנחשבת לאחת הערים היפות והמגניבות במרכז/מזרח אירופה, נהנית מהיסטוריה תרבותית עשירה מצד אחד, ומהתעוררות הזירה הצעירה והעכשווית בתחומי האמנות והתרבות מצד שני. בכל שנה מציג היריד מדינה אורחת אחרת, ונותן במה לאמנות ולתרבות,באמצעות אירועים נלווים לתצוגה המסחרית. השנה ייערכו אירועי לוויין שבמרכזם תרבות ישראלית  בתחומי תרבות שונים –  אוכל ישראלי, פרפורמנס, מחול, עיצוב, וכנס על אמנות בהשתתפות המנכ״ל היוצא של מוזיאון ישראל, מר ג׳יימס סניידר. בין היתר תוקדש תערוכה לעבודותיו של הצלם האגדי יוצא הונגריה זולטן קרוגר, שצילומיו מזוהים עם התהוות המדינה שבדרך ועם שנותיה הראשונות של מדינת ישראל.

קאטה טראנקר, גלריה Viltin, בודפשט

© Art Market Budapest / László Mészáros

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden