כל מה שחשוב ויפה
ונציה 2017. צילום: חגית פלג רותם

סיורים לביאנלה בוונציה

פורטפוליו Tours: סיורי פורטפוליו לביאנלה לאמנות בוונציה - פתחנו מועדים חדשים, בעקבות הביקוש. אמנות עכשווית כובשת את מבוך הסמטאות והתעלות ומוצגת בכנסיות גותיות וארמונות ביזנטיים, מדמיאן הירסט ועד גל וינשטיין > תוכנית מיוחדת בהדרכת העיתונאית חגית פלג רותם


סיורי פורטפוליו לביאנלה ה־57 בוונציה:

מועדים חדשים:

יום ד' 25.10 – שבת 28.10 – ונציה בלבד
אפשרות לתוספת מילאנו – ימים א' – ג'  29.10 – 31.10

יום ד' – 15.11 – יום ו' 17.11 – ונציה בלבד
אפשרות לתוספת מילאנו – שבת – יום ב' 18.11 – 20.11

*הסיורים מותאמים למועדי טיסות ישירות של אל על או איזי ג'ט, אך תוכלו לשלב טיסות על פי בחירתכם.

מועדי הסיורים הבאים:

28.9-25.9 ימים ב׳-ה׳ (הסיור מלא)
3.10-28.9 ונציה+מילאנו, ימים ה׳-ג׳ (הסיור מלא)
24.10-19.10 ונציה+מילאנו, ימים ה׳-ג׳ (הסיור מלא)

סיורים שהתקיימו:
20.6-15.6
11.9-13.9
17.9-14.9 ימים ה׳-א׳

את הסיורים עורכת ומדריכה חגית פלג רותם, עיתונאית ומומחית לתרבות חזותית, עורכת האמנות של מגזין פורטפוליו.
כל סיור הוא תוכנית אצורה היטב, מעין סמינר מרוכז באמנות עכשווית, הנטוע בהוויה הייחודית של ונציה – בתנועה המתנהלת על המים, בארמונות הרנסנסיים המתפוררים ובמבוך הסמטאות של העיר. נבקר בביאנלה על חלקיה הרשמיים והנסתרים; בתערוכות נבחרות במוזיאונים ובאתרים המפתיעים והמעניינים ביותר ברחבי העיר. ניפגש עם אמנים ואוצרים, עם אוכל מקומי ומנהגים מרתקים בעיר שחוברה לה יחדיו מאלפי איים קטנטנים.

מספר המשתתפים מוגבל ל־15, הארגון פרטי והיחס אישי.

לפרטים והזמנת מקום: 052-3423221/ [email protected]יש המזהים את ונציה עם מסכות הקרנבל, יש שחושבים על הגונדולות ועל צריחי הכנסיות וזוכרים את העיר המוזרה כמלכודת תיירים. אבל זו לא ונציה של הביאנלה לאמנות. בתקופת הביאנלה, לאורך חצי שנה, העיר כולה הופכת למוזיאון פתוח ורחב ידיים. אמנות עכשווית נכנסת לארמונות, לכנסיות ולמחסני מכס שהפכו למוזיאונים. השנה חוגגת ונציה את הביאנלה ה־57 לאמנות, שתיפתח ב־13.5 ותימשך עד 26.11. ובמאה ה־21 גם מסורת שהחלה לפני 130 שנה יודעת שהיא צריכה לחדש ולרגש, להפתיע בכל פעם מחדש, כדי שלא לאבד את מקומה כאירוע האמנות החשוב בעולם.

צילום: Prudence Cuming Associates © Damien Hirst and Science Ltd. DACS/SIAE 2017

הרמז הראשון למה שצפוי למבקרים בביאנלה השנה הגיע עם פתיחתה של תערוכת הענק של דמיאן הירסט, Treasures from the Wreck of the Unbelievable (בתרגום לעברית: אוצרות מטביעת הבלתי־ייאמן). כשודד תשומת לב ידוע, הירסט תזמן את פתיחת התערוכה כחודש לפני הפתיחה הרשמית של הביאנלה. בדומה לכותרת המפוארת שהעניק לתערוכה, הירסט עולה בסערה מהתהום של שולי התודעה הציבורית שאליה צלל בעשור האחרון, לאחר ששייט מעדנות בספירות העליונות של עולם האמנות.

בתערוכה שנפרשת לראשונה על פני שני מוזיאונים עצומי מידות, שניהם בבעלותו של טייקון המכירות הפומביות פרנסואה פינו, הוא מציג אוצרות בדיוניים שמבטיחים (או לפחות מתיימרים) לכונן מחדש את מעמדו האקסטרווגנטי. עוד באגף הפרובוקציות, תערוכת יחיד נרחבת של הצלם האמריקני דייוויד לה שאפל (שאינה מומלצת) במוזיאון לצילום ואילו בכנסיית סאן ג׳ורג׳ו מתקיימת תערוכה מעבודותיו של מיכלאנג'לו פיסטולטו (מומלצת מאוד).

אלה עומדות בתחרות מול עשרות תערוכות של מאות אמנים, חלקם נציגיהן הרשמיים של 86 מדינות, המשתתפות במשחק הדיפלומטי של עולם האמנות, עם ביתנים הקבועים כשגרירויות אלטרנטיביות בגני הביאנלה. את ישראל הרשמית מייצגת השנה תערוכת יחיד של האמן גל וינשטיין, "שמש בגבעון דום" ולא מעט אמנים ישראליים מציגים בתערוכות לוויין קבוצתיות ואישיות ברחבי העיר.

לפרטים והצטרפות לסיורים צרו קשר: 052-3423221/ [email protected]
https://www.facebook.com/hagit.pelegrotem

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden