כל מה שחשוב ויפה

פוטרי סלאם: סדרת אירועי מיצגים בבית בנימיני

פורטפוליו News: במקום תערוכה בית בנימיני מארח סדרת מיצגים המשולבים בעבודות קדרות בין התאריכים 4.5 – 13.5. האמנים מגיבים זה לפעולתו של זה ותוצרי הפעילות מוצגים לקהל. אוצרות: שירה סילברסטון ונטע לבבי

צילומים: קלאודיה רוטקגל

גלריה בית בנימיני תהפוך למשך שבוע למעבדת ניסיונות, בה יוצרים מתחומים שונים מגיבים למציאות באמצעות חומרים ואסטרטגיות מגוונות: בגוף, בפעולה ובמילים. Pottery Slam (על משקל פואטרי סלאם) הוא אירוע מתגלגל שאצרו והפיקו שירה סילברסטון ונטע לבבי, בו יקחו חלק קדרים, מעצבים, אמני מיצג, פסלים, מאיירים, אנשי מחול ותנועה וכותבי שירה וספרות.

נקודת ההתחלה של ה-Pottery Slam בקירות ורצפת גלריה מחופים בקרטון, ערימות חומר קרמי רך, אבניים, מכחולים, כלי עבודה, מסך ומדפי תצוגה. סופו בשכבות של יצירה שהן תוצאה של הפעולות שנעשו באירוע, כאשר כל אחת מהן משאירה את סימניה. הכוונה היא שנקודת המפגש בין אמנים מתחומים שונים תיצור שפה אחרת, חדשה וייחודית, שתוביל לשיח מסקרן. מדי יום ישתנו פני הגלריה בהתאם לאקט האמנותי של היוצרים בה, שגם יגיבו על אלה שפעלו בחלל לפניהם, כחלק מהרחבת השיח החומרי, האמנותי והחברתי.


התהליך כולו יתועד בווידאו ויוקרן בלופ על גבי מסך בגלריה, כך שבכל נקודת זמן יוכלו המבקרים גם לצפות בתהליכים שקרו במקום לפני שנכנסו לחלל היצירה הארעי. 
ה״מיצג המתגלגל״ יסתיים ביום חמישי ה-11.5 באירוע Pottery Jam, בו ייפגשו 20 קדרים צעירים לג׳אם סשן הומוריסטי על גלגל האבניים, בו ישלבו אלתורים צורניים בחומר במקצבי עבודה ותוכן משתנים. הקהל יוזמן לצפות במיצג ולקחת חלק פעיל בעמדות של פיסול ורישום במהלך הערב. תוצרי הפעילות כולה יעמדו כתערוכה במהלך סוף השבוע (12.5- 13.5).

בין המשתתפים: מעין בן יונה, שי ג׳רסי ונדב ראוכוורגר, זוכי מלגת בית בנימיני "סטודיו ראשון"; מופע מחול ורישום של תם לב דקל ואניעם דרעי, מופע מחול של אנסמבל לשבט לקום, אברהם חזין, איריס נייס, נועה דר, איגור חוטינסקי; מיצג של תמר ניסים, סשן פיסול, קדרות ורישום עם קבוצת Urban Sketchers, אסתר בק, אלון גיל, אבנר לוינסון, רחלי רוטמן גרג׳י ורעות רבוח; סעודה בגלריה עם קולקטיב אנייה, כרמל יערי וסמדר אריאל ועוד.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden