כל מה שחשוב ויפה

ארכיאולוגיה של זיכרון בחנקין

פורטפוליו News: התערוכה ארכיאולוגיה של זיכרון, המציגה עבודות פיסול, הדפס, טקסטיל אריגה וצילום המאתגרות כל אחת בדרכה את מערכות היחסים בין אמנות, עיצוב ומלאכה, תיפתח ביום חמישי 11.5 בגלריית חנקין בחולון. אוצר: משה רואס

אירית גרוס. צילום: רון ארדה

התערוכה ״ארכיאולוגיה של זיכרון״ היא תולדה של עבודת סטודיו מתמשכת לאורך השנה וחצי האחרונות במסגרת קורס של עמותת אמנים יוצרים, ששמה לעצמה כמטרה לשמר את מלאכות המחשבת (קראפט) מן העבר ולפתחן לאפיקים חדשים. בתהליך שנע הלוך ושוב בין חפצים וסיפורים, בין מחקר של העבר ויצירה חדשה, בין חומר למשמעות, נוצרו עבודות המבקשות לקחת את הצופה למסע לעבר מחוזות מדומיינים המהווים מעין שער לצדדים הנסתרים של היום יום.

הקורס, בהנחייתו של משה רואס, הניע חקירה אינטנסיבית של  אופני עבודה עם חומרים לצד ההתמודדות עם האפשרות לספר סיפור ולטעת אותו בתוך החומר. בעוד שכל אחת מהעבודות מציעה שפה חומרית וציר התייחסות עצמאי, התערוכה ככלל מחפשת ליצור מרחב שוטטות, אתר עליה לרגל שבו מתקיימים עולמות קדמוניים, מדומיינים ועתידיים; חלל שבו ניתן להאט ואולי אף לעצור לרגע את תנועת החיים היומיומית לטובת התבוננות בתהליכי היווצרות ופירוק של עולם החומר.

דורית קו. צילום: רון ארדה

משתתפות: רותי אגמון, חנה אופק, רינה ארבל, צילה גולדשטיין, אירית גרוס, דבורה דודאי, דבורה חזן, יהודית הנדלזלץ, אתי יפה, חואני מוקמל, טליה מוקמל, זהבה מור, גונית פורת, דורית קו, רותי קוק, חדוה קליין, נחמה קלמנסון, עיניה שוב, אורנה שחר.

נעילה: 18.6

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden