כל מה שחשוב ויפה

״הדשא של השכן״ בכפר שמריהו

פורטפוליו News: במרכז וייל בכפר שמריהו תיפתח ביום רביעי 10.5 תערוכה החוקרת את מושגי הקנאה וההתבוננות בביתו של האחר, באמצעות עבודות אמנות ויצירה משותפת עם תושבי הכפר. אוצר: גיא מורג צפלביץ׳

זואי גרינדאה

איזהו עשיר, השמח בחלקו, אמרו חכמים. ומי שאינו בטוח בחלקו – יבדוק מדי פעם את מצב הדשא של השכן. כיצד אנו רואים את ביתם וחלקם של אנשים אחרים? השאלה מתחדדת בתערוכה ״הדשא של השכן״ שאצר גיא מורג צפלביץ׳, ושתיפתח ב־10.5 במרכז התרבות ״מרכז וייל״ בכפר שמריהו, כחלק מחגיגות ה־80 שנה ליישוב. בתערוכה יוצגו עבודות של אמנים עכשוויים המציגים את פרשנותם לנושא, לצד פרוייקטים מיוחדים שנוצרו עם הקהילה. בעקבות מפגשים עם האמנים תושבי הכפר לקחו חלק פעיל בתהליך היצירה, ותרמו לה גם מאוספים ופריטים אישיים שלהם.

גינה פרטית, פריטים משפחתיים בעלי ערך נוסטלגי, בגדי תינוקות ישנים, אלילי הנעורים ואפילו האשפה הפרטית – היוו מקור השראה למיצבי אמנות שיוצגו בתערוכה, לצד צילומים, ציורים, עבודות תלת מימדיות ועבודות וידאו ארט. בין המשתתפים היו תושבי הכפר בכל שכבות הגיל. ילדי הכפר צולמו עם איורים של הדמויות הנערצות עליהם ואפילו האשפה הפרטית של תושבי הכפר מצאה מקומה במרכז הבמה.

שחר מרקוס

בין האמנים המציגים בתערוכה: אורי גרשוני, אמיר אמיל פולק, שחר מרקוס, קרן שפילשר, סיון שטרנבך, אבינועם שטרנהיים, אוהד בנית, יסמין ברקני, רועי פלנט, הדס פרידלנד חיון, זואי גרינדאה, רונן רז,  מאיה אטון, אדוה דרורי, ליהי חן ועוד.

אריק וייס

״רצינו להציג פרוייקטים ייחודיים שטרם נעשו. עבודותיהם של האמנים שבחרנו מכריחות את הצופה לחשוב על מקומנו ועל מקומו של האחר. לצד פרויקטים שנוצרו בשיתוף עם תושבי כפר שמריהו, שמציגים את אורח החיים של תושבי הכפר, חיי היום־יום, הזיכרונות האישיים וחיי הקהילה הפעילים״, כותב מורג צפלביץ׳. את התערוכה יזמה המועצה המקומית כחלק מחגיגות 80 שנה לכפר שמריהו. היא תלווה בסדנאות יצירה להורים וילדים וביריד מכירת אמנות.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden