כל מה שחשוב ויפה

מתן אורן ועדו בר־אל בגלריה תיאטרון החנות

פורטפוליו News: התערוכה הזוגית של מתן אורן ועדו בר־אל, Mutter, תיפתח ביום חמישי 25.5 בגלריה תיאטרון החנות בתל אביב. אוצרת: טלי קיים  

שיתוף הפעולה הרביעי בוויטרינות של גלריה תיאטרון החנות מפגיש בין שני גופי עבודות שמקדשים את הנוכחות ברחוב. בסדרת הציורים ״Momlove״ מציג מתן אורן 30 עבודות השוטחות סיפור יום־יומי: הליכה עם אמו ברחוב קינג ג׳ורג׳ התל אביבי. אנחנו מלווים את אורן, מאמצים את נקודת מבטו שמחולקת לפריימים ממש כמו בסטוריבורד המוכר מעולמות הקולנוע והאנימציה.טייק אחרי טייק בין מצמוץ למצמוץ נלכדים עוברים ושבים אנונימיים. אחד מהם הוא אהוב לשעבר של אורן. המבטים שלהם מצטלבים. נרשם חיוך. והיום ממשיך.

עדו בר־אל ניזון בעבודותיו מדיירי הרחוב הדוממים: חפצים עזובים שהושלכו כלאחר יד, שלטים ותמרורים המכווינים את התנועה במרחב העירוני שמצא או אפילו ניכס לעצמו. בר־אל מעניק טיפול שונה לכל אוביקט: לפעמים מכסה בצבע, לפעמים רק משאיר עקבות צבעוניים המשמרים את מרקם המכחול או המברשת. עבודה אחת יוצאת דופן: דיוקן עצמי שצייר בר־אל עצמו כשלמד בבצלאל ומעולם לא הוצג. הציור הפיגורטיבי שכל כך לא אופייני לסגנון המזוהה עם בר־אל היום, חזר לרשותו רק לפני מספר שנים כשנפטרה אמו. בביתה הוא עמד תלוי.

עדו בר־אל


בוויטרינות מתנגשות השוטטויות האורבניות של המורה והתלמיד שהזמין אותו. עבודותיו של בר־אל מתפקדות כהפרעות לרצף הנרטיבי המוביל את סיפורו של אורן. העבודות מוצבות כמו דיאלוג או ויכוח שזכורים לשניים מהתקופה שבה היו מורה ותלמיד אחד של האחר, דיאלוג שהיום מקיים אורן עם תלמידים משל עצמו. האלמנטים הפלסטיים משולבים כפילטרים – תיווך נוסף בין הציורים של אורן והצופים בתערוכה – אלה נמצאים ברחוב ממשי ומסתכלים על העבודות מבעד לזכוכית שהפכה לכפולה: הוויטרינה והאוביקט השקוף של בר־אל.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden