כל מה שחשוב ויפה

קול קורא לתערוכת איור, מחווה לסדרת ספרי חסמב״ה

פורטפוליו News: תערוכת איורים שתתקיים בחודש נובמבר בספריית המכון טכנולוגי חולון ותהווה חלק משבוע האיור של תל אביב, תציג מחווה לסדרת ספרי חסמב״ה. התערוכה תיפתח ב־16.11 ותוצג במשך שישה שבועות עד 28.12

כמחווה לשנתה ה־70 של מדינת ישראל, תתקיים בספריית המכון טכנולוגי חולון תערוכה כחלק משבוע האיור של תל אביב, שתציג מחווה לספרות הישראלית, כפי שהיא באה לידי ביטוי בסדרת ספרי חסמב״ה של הסופר יגאל מוסינזון. סיפורי החבורה הופיעו לראשונה בשנת 1949 בשבועון ״משמר לילדים״ כסיפור בהמשכים, ובשנת 1950 נאספו הסיפורים לקובץ שהופיע כספר. אחריו יצאו עוד 43 ספרים עד למותו של מוסינזון, בשנת 1994. סדרת חסמב״ה נכתבה כהבטחה לבנו של יגאל מוסינזון, עדו (שנפל במלחמת יום הכיפורים), שביקש ספרים עבריים ולא רק את חוברות הטרזן שאביו נהג להביא לו.

סדרת הספרים של חבורת הנערים הרודפים אחרי פושעים נבחרה לתערוכה בגלל אופייה הישראלי: היא הציתה את דמיונם של אלפי בני נוער ישראלים לאורך שנים, דמויותיה רב גוניות והיא היוותה השראה לשני סרטי קולנוע, עיבודים למחזות וסדרת טלוויזיה. כך, התערוכה אינה מבקשת לאייר מחדש את הספרים אלא להסתכל עליהם כאנשים בוגרים כיום, כאמנים, בעיניים מעט יותר ביקורתיות, בהסתכלות בדיעבד על ילדותינו, על המיתוסים שליוו אותנו, על שאיפותינו, על גיבורינו. זו אינה תערוכה לילדים אלא לאלו שהיו ילדים, גדלו עם המדינה, ראו את השינויים שהיא עברה, חוו אותם ויודעים לספר על כך באמנותם.

  • אפשר להגיש לקול הקורא עד שלוש עבודות שיעברו הליך שיפוט
  • יש להגיש את העבודות בקבצי jpg באיכות שלא תפחת מ־300dpi ובגודל 70*50
  • יש לציין מה היווה השראה לעבודה, מאיזה ספר נלקחה ומדוע
  • את העבודות יש לשלוח לכתובת [email protected] עד 31.8

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden