כל מה שחשוב ויפה

דור גז מונה לעמוד בראש התכנית לתואר שני באמנות בבצלאל

פורטפוליו News: הועד המנהל של בצלאל אישר את בחירתו של האמן ד״ר דור גז לראש התכנית לתואר שני באמנות בבצלאל. גז, שיעזוב את תפקידו כראש המחלקה לצילום, יחליף בתפקיד את ראש המחלקה המכהן ניקולה טרצי

דור גז. צילום: אורי גרשוני

הוועד המנהל של בצלאל אישר את הבחירה של ועדת האיתור של האקדמיה לתפקיד ראש המחלקה לתואר שני באמנות. גז, בן 35 ואב לבת, יליד ירושלים, הוא אמן, מרצה וחוקר אמנות. הוא נחשב לאחד מהקולות הבולטים בשדה האמנות הבין־לאומי של דור אמנים צעיר מהמזרח התיכון. גז עומד כיום בראש המחלקה לצילום בבצלאל, תפקיד שאותו הוא ממלא משנת 2014.

גז, בוגר המחלקה לצילום בבצלאל, סיים את לימודי התואר השני והדוקטור בתכנית הבינתחומית באמנות ולימודי אוצרות בחוג למוזיאולוגיה באוניברסיטת תל אביב. ספרו ״אוריינטליזם טרום-ישראלי: דיוקן מצולם״, ראה אור בהוצאת רסלינג (2015). גז עוסק ביחסים בין נרטיב לבין אמנות תוך התייחסות למגוון תחומי יצירה (ציור, ספרות, אדריכלות ומוסיקה) מנקודת מבט גיא־ופוליטית. עבודותיו בוחנות אופני ייצוג חזותיים שונים תוך שימוש במגוון מדיומלי רחב, הכולל צילום, וידיאו, סאונד, אנימציה, מייצבים ועוד.

גז הציג למעלה מ־30 תערוכות יחיד במוזיאונים ובחללי תצוגה בארץ ובעולם, בהם: מוזיאון לאמנות האסלאם, ירושלים; מוזיאון לאמנות עכשווית (MOCAD), דטרויט; המרכז לאמנות עכשווית תל אביב (CCA); המכון לאמנות עכשווית (ICA), לונדון; מוזיאון הרוז, בוסטון; ארטפייס, סן אנטוניו; אולמות המוזיאקה, לונדון; קונצ וורקה, מכון לאמנות עכשווית (KW), ברלין; מוזיאון פתח תקוה; ומוזיאון תל אביב. כמו כן הציג גז במאות תערוכות קבוצתיות ובביאנלות רבות, בהן: הביאנלה באיסטנבול; הביאנלה בברלין; הביאנלה במוסקבה; הביאנלה בבניין; הביאנלה בבודפשט; וידיאו ברזיל; פאליי דה טוקיו, פריז; מוזיאון מטרופוליטן לצילום, טוקיו; מוזיאון מאקסי, רומא; המכון לאמנות עכשווית, קליבלנד; והמוזיאון לאמנות מודרנית בבואנוס איירס. עד כה פורסמו שמונה קטלוגים מקיפים על יצירתו בהוצאות בינלאומיות, ביניהן Distanz ו־New England Press.

בועדת האיתור היו חברים, נשיא בצלאל, פרופ׳ עדי שטרן; הרקטור, ד״ר יובל קרניאל; המנכ״ל היוצא של מוזיאון ישראל, ג׳יימס שניידר; פרופ׳ ורד קמינסקי; מיכל הלפמן; וראשות המחלקות לתואר שני בבצלאל, ד״ר אלס ורבקל וד״ר ליאת פרידמן. רקטור בצלאל, ד״ר יובל קרניאל, ברך על המינוי ומסר: ״אנו מאחלים לדור הצלחה בתפקידו, ונפעל במשותף כדי להעשיר ולחזק את התכנית המצליחה והחשובה הזאת, בין היתר במתן דגש על רכישת כלים מעשיים שיסייעו לבוגרים להשתלב בשדה המקצועי. לגז יש תכניות רבות להעשיר ולהרחיב את התכנית ואת סגל המרצים והמנחים ואנו בטוחים כי ידע להמשיך ולהצעיד את התכנית קדימה״. קרניאל הוסיף כי אמנם מוקדם לסכם את כהונתו של ניקולה טרצי, שממשיך בתפקידו עד סוף השנה, אך הוא מבקש להודות לטרזי על ההובלה של התכנית בשנים האחרונות, ועל תרומתו לבצלאל.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. דור אלון

    הנה, יש לו אפשרות לעשות משהו בבצלאל, הרי כראש המחלקה לצילום הוא לא עשה דבר. ממש חוק מרפי, דור גז נבעט כלפי מעלה. המשיכו לחפור לעצמכם את הקבר, בשנקר מתמוגגים

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden