כל מה שחשוב ויפה

שבוע העיצוב ירושלים בפורטפוליו // היום הראשון

פורטפוליו Promotion: התערוכות, ההרצאות, הפעילויות, המיצבים והמיצגים שאסור להחמיץ בשבוע העיצוב ירושלים // 150 מעצבים, 40 תערוכות וכמיטב המסורת: הופעת הפתעה מסתורית

שבוע העיצוב ירושלים 2017 יושק הערב באירוע פתיחה חגיגי. תחת התמה ״איים״ יושקו במהדורה השישית והמורחבת של שבוע העיצוב שורת אירועים, מופעים ומגוון רחב של תערוכות עיצוב מקומיות ובין־לאומיות. כ־150 מעצבים ומעצבות מהארץ והעולם הקדישו את הימים האחרונים להקמות של כ־40 תערוכות ופרויקטים, עם מספר גדול של עבודות חדשות וקיימות, שיוצגו במרחב הציבורי, בבית הנסן, במוזיאון הטבע, במוזיאון לאמנות האיסלם ובמרכזת בזק הישנה שברח׳ שופן, שבה תוצג התערוכה המרכזית לשנת 2017.

מתוך ההקמה של אי עיצוב האופנה במרכזת בזק

מתוך ההקמה של אי עיצוב המוצר במרכזת בזק

גיא שגיא, מתוך ההקמה של אי העיצוב הגרפי במרכזת בזק

מתוך הקמת התערוכה ״מדעי החיים״ במוזיאון הטבע

במהלך ערב הפתיחה יושקו הערב ארבע תכניות רב־שנתיות חדשות, ביוזמת ובמימון שבוע העיצוב, שמערבות מעצבים מהארץ ומהעולם, ותיקים וצעירים, בפרויקטים חדשים וייחודיים: תכנית הצוותים הבין־לאומית, זירות העיצוב, פרויקט ״היסטוריה מקומית״ ותכנית העסקים הקטנים.  בנוסף, רחוב שופן יסגר לתנועת רכבים ויהפוך למדרחוב. ברחבת תיאטרון ירושלים ובשיתוף עם פסטיבל ישראל – יפתח את הערב בשעה 19:30 מופע מוזיקלי של ההרכב ״ארמון בזמן״. בבית הנסן הסמוך יופיעו בשעה 20:30 ״הראל שחל והעותמאנים״ בליווי די ג׳יי במסיבה טורקית משמחת.

וכמיטב המסורת, הופעת הפתעה מסתורית במיוחד תתקיים בשעה 21:45 למרגלות מרכזת בזק. הכניסה לכל האירועים ללא תשלום ופתוחה לקהל הרחב.

מתוך תהליך ההקמה של We Make Carpets בבית הנסן

טל ארז עם העבודה של גלי בליי מתוך הקמת התערוכה המרכזית במרכזת בזק

מחר

מה קורה כשמצוותים מעצב מקומי עם מעצב בין־לאומי, נותנים להם כסף ומבקשים מהם ליצור פרויקט מיוחד תחת התמה ״איים״? טל ארז, המנהל האמנותי של שבוע העיצוב ירושלים, ממליץ לבקר בתערוכה המרכזית של שבוע העיצוב ירושלים במרכזת בזק, שמהווה את לב התמה השנתית, ״איים״. כ־30 עבודות של מעצבים מקומיים ובין־לאומיים מציגים את ההשפעה של עיצוב על זהות קהילתית, מהאופן שבו מעצבים מייצרים עולמות אוטונומיים מקבילים, בין אם במרחב הפיזי הדיגיטלי, דרך האופן שבו עיצוב מגדיר התבדלות בחפצים, חומרים וכלים, וכלה באותם מעצבים המנסים לשבור ולמסמס הפרדות אלו, ולהציע קשרים חדשים בין אותם ״איים״ הומוגניים.

בליבה של התערוכה עומדים חמישה מיצבים, עבודות חדשות של חמישה צוותים שכללו מעצבים ישראלים ובין־לאומיים מתחומים שונים. מחר (יום שישי), בין השעות 12:00-13:00, יתקיים מפגש עם המעצבים בתכנית הצוותים הבין־לאומית: יהונתן הופ (IL) ופיטר אורנטופט (DK); מתן שטאובר (IL), יניב טורם (IL) ובי גרנדינטי (UK); רמי טריף (IL) ומאוריציו מונטלטי (NL); ארז נבי פנה (IL) ומרלן וויסו (UK); ו־Fictional Collective. במהלך המפגש יספרו המעצבים על תהליך העבודה המשותף ועל פיתוח המיצבים החדשים שייחשפו לראשונה הערב במסגרת אירועי שבוע העיצוב.

הפרטים המלאים באתר שבוע העיצוב ירושלים

סטודיו מג׳נטה, מתוך תהליך ההקמה של ״אי•זיקה״ בבית הנסן

  

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden