כל מה שחשוב ויפה

שבוע העיצוב ירושלים בפורטפוליו // היום השלישי

פורטפוליו Promotion: התערוכות, ההרצאות, הפעילויות, המיצבים והמיצגים שאסור להחמיץ בשבוע העיצוב ירושלים // פסטיבל סרטי העיצוב של מילאנו עם בכורה ארצית לסרט המשרטט את דמותו של רם קולהאס

אתמול

איך נראים החיים על סירה בליבה של לונדון? או בבית שהוא משאית? אתמול בצהרים הוקרן בבית הנסן הסרט London Afloat (בימוי: גלוריה אורה בורטוליני), שהציג נוף שבו הגבולות בין העירוני והכפרי מטשטשים, ושמאוכלס בתושבים שבחרו לחיות מחוץ למוסכמות החברתיות. לאחר הקרנת הסרט התקיים מפגש עם מיכל ורועי מ״פעולה קרקסית״, על המשאית ״שמחה״ שבנו במו ידיהם, ושמשמשת להם גם כבית על גלגלים.

מתוך הסרט London Afloat, פסטיבל סרטי העיצוב של מילאנו

פעולה קרקסית

היום

פסטיבל סרטי העיצוב של מילאנו בעיצומו בבית הנסן!

הערב בשעה 20:30 יוקרן בקולנוע של הנסן בבכורה ארצית הסרט REM, המשרטט את דמותו של רם קולהאס, מייסד OMA ואחד האדריכלים המובילים בעולם. את הסרט ביים תומאס קולהאס, בנו של האדריכל והעבודה עליו ארכה כארבע שנים. הסרט מאפשר התבוננות בשיטות העבודה והפילוסופיה של רם קולהאס דרך הפרקטיקה האדריכלית והשפעתה על חיי אנשים במבנים שבנה ברחבי העולם. לאחר הסרט תתקיים שיחת וידאו עם הבמאי.

חפשו את הגליון השני של אי העיצוב הגרפי – היום בשבוע העיצוב

מתוך הסרט REM, פסטיבל סרטי העיצוב של מילאנו

מחר

בשעה 20:30 בערב תתקיים הקרנת הסרט הבית האדום, סרט דוקו־אנימציה המהדהד את קולות העבר הרחוק והקרוב לאורך מאה שנות תל אביביות בבית האדום שברחוב נחמני. הבית שנבנה להיות בית חרושת לודז׳יה לגרביים בשנות ה־20 עבר גלגולים רבים לאורך השנים – בית כנסת, מקום מחבוא ומשחק לילדי השכונה, גלריות ובית אמנים – עד שננטש ונשאר ריק ומוזנח למשך תקופה ארוכה. לאחר תהליך שימור ארוך וייחודי, ורגע לפני שיידלק שוב האור ב״בית האדום״, הסרט לוקח אותנו למסע בזמן יחד עם האנשים שיצרו והתגוררו בו בעבר, ושהבית עדיין פועם בלבם. איילת דרור, המנהלת של שבוע העיצוב ירושלים, ממליצה להגיע לפני הקרנת הסרט למפגש עם במאית הסרט, תמר טל ענתי.

הפרטים המלאים באתר שבוע העיצוב ירושלים

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden