כל מה שחשוב ויפה

עטיפות הספרים הטובות של 2016

פורטפוליו News: עטיפות הספרים הטובות ביותר לשנת 2016 יוצגו בלובי עיריית תל אביב בתערוכה חדשה שתיפתח ביום חמישי 15.6 כחלק מאירועי רגע אחד ספרים. אוצר: יובל סער

עלמה נאמן (הכותלי מאת נל זינק, הוצאת לוקוס)

מיכל קול (הזיות של מטייל בודד מאת ז׳אן ז׳אק רוסו, הוצאת מפרשים)

״אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו״ אומר הפתגם הידוע, אך בכל הקשור לספרים, לקנקן יש חשיבות מכרעת: עטיפת הספר משפיעה על החלטתם של המבקרים בחנות הספרים לעצור ולהרים ספר אחד ולא אחר. אולם, עטיפה מוצלחת לא רק אורזת ומציגה את הספר לקונה הפוטנציאלי: היא מנהלת דיאלוג עם העלילה, משלימה אותה ומציעה לה פרשנות. למעצב העטיפה תפקיד קריטי בפעולת התיווך של הספר לקוראים בחנות הספרים, אבל לא פחות חשוב – גם במהלך הקריאה, כשהדימוי ממשיך ללוות את הקוראים.

בתערוכה חדשה שתיפתח בלובי עיריית תל אביב לרגל שבוע הספר, יוצגו 14 עטיפות ספרים שנבחרו מתוך אלפי הספרים שיצאו לאור בישראל בשנת 2016 (ספרי פרוזה בלבד, מקור ותרגום). אלה עוצבו על ידי 11 מהמעצבים ומהמעצבות המובילים בתחומם. לצידן מוצגות עטיפות נוספות, שחושפות את כתב היד הייחודי של כל מעצב.

טליה בר (אתה שוטר בירושלים מאת בן פול, הוצאת כתר)

עדה ורדי (שמשהו יקרה מאת יאיר אגמון, הוצאת כתר)

המשתתפים בתערוכה: אמרי זרטל (שטוקהולם מאת נעה ידלין, הוצאת זמורה־ביתן), דורית שרפשטיין (האחים טאנר מאת רוברט ואלזר, הוצאת עם עובד), דנה ציביאק (על גופתי המתה מאת מירב הלפרין והשריד שנותר מאת יצחק בשביס זינגר, הוצאת ידיעות ספרים), דפנה אילן (יש לך בשביל מה מאת אודי שרבני, הוצאת הקיבוץ המאוחד), טליה בר (אתה שוטר בירושלים מאת בן פול, הוצאת כתר; ציפור אלוהים שבשמים מאת ג׳יימס מקברייד, הוצאת מטר), ליאור גל (פקח מאת יהודה ויזן, הוצאת אחוזת בית), מיכל קול (הזיות של מטייל בודד מאת ז׳אן ז׳אק רוסו, הוצאת מפרשים), נורית וינד קדרון (לרגל עבור מקום אחר מאת אורין מוריס, סדרת רוח צד, הוצאת דביר), עדה ורדי (שמשהו יקרה מאת יאיר אגמון, הוצאת כתר; גבר מאוהב מאת קרל אובה קנאוסגורד, הוצאת מודן), עדה רוטנברג (אי־סבירות האהבה מאת האנה רוטשילד, הוצאת ידיעות ספרים / פן הוצאה לאור) ועלמה נאמן (הכותלי מאת נל זינק, הוצאת לוקוס).

דפנה אילן (יש לך בשביל מה מאת אודי שרבני, הוצאת הקיבוץ המאוחד)

אמרי זרטל (שטוקהולם מאת נעה ידלין, הוצאת זמורה־ביתן)

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden