כל מה שחשוב ויפה

אריה ברקוביץ בגלריה העירונית ברחובות

פורטפוליו News: תערוכת היחיד של אריה ברקוביץ, ארזתי לבד, תיפתח ביום שישי, 16.6 בבית דונדיקוב ברחובות. במיצב, רישום ופיסול בעץ ברקוביץ מכוון את המבט פנימה, אל הזיכרון האישי. אוצרת: אורה קראוס

בתערוכת היחיד החדשה שלו ארזתי לבד שתיפתח ב־16.6 בגלריה העירונית בית דונדיקוב ברחובות, אריה ברקוביץ אורז: הוא מחבר, מדביק, משלב, מעמיס, מעביר, מעתיק ומניע את עגלת חייו. התערוכה באוצרותה של אורה קראוס עוסקת בנושאי הגירה והתבגרות, עבר והווה. ברקוביץ גולש אל הזיכרון, אל חוויות הילדות הנארזות יחדיו להווה חברתי פוליטי ומקומי.

עבודותיו של ברקוביץ מורכבות מחלקי עץ שנאספו בנגריות ומשאריות שנזרקו. הוא משלב אותם זה בזה ומוסיף בין לבין חומרים רכים כמו בדים, ספוגים וכל פסולת שנקרית בדרכו, לשם בניית האובייקט והפיכתו לחפץ מחודש ורענן. ההצבה של האובייקט והפיכתו למוצג פיסולי בעל ערך אמנותי משנה היררכיות ודפוסי חשיבה מקובלים.

עיסוקו של ברקוביץ ברדי־מייד אינו חדש באינוונטר האמנותי שלו, אלא שהפעם הוא עוסק באריזה, ומתייחס לאריזה של חיים. התערוכה מתווה מעין אוטוביוגרפיה ברישום, בפיסול בעץ, ובהכנת סביבה (מיצב). ה״אריזה העצמית״ כיוונה את מבטו פנימה, אל הזיכרון האישי שהיה ארוז בתבניות בתת המודע שלו. הנבירה באריזה אפשרה לו התבוננות מחודשת, והציבה שאלות על אמת או בדיה, על תקוות ופריצה. משך שנות חייו בארץ הוא נעמד איתן במקום בטוח שבנה לאורך חייו בשתי ידיו. מקום בו יצירתו משמשת לו להשראה, ובזכות היכולת להגשימה, היא נפרשת בפנינו כמראה לחייו.

ביום הפתיחה תתקיים בתערוכה הרצאה של דניאלה שלו, מרצה ואוצרת במוזיאון ישראל.
נעילה: 24.7

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden