כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים ב־28 בינואר 2018 - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

קול קורא: סלון הדחויים של שבוע האיור 2017

פורטפוליו News: קול קורא למאיירים להגשת איורים לתערוכת ״סלון הדחויים 2017״, שתתקיים בגלריה אלפרד בתל אביב במסגרת שבוע האיור. בתערוכה יוצגו איורים מסחריים שנדחו על ידי לקוחות לצד האיורים שנבחרו לעבודה הסופית

הרעיון לתערוכה עלה אצל המאייר אוהד גבעתי במהלך עבודה על פרויקט מוזמן. לאחר מספר סקיצות שנראו לו מוצלחות אבל נדחו, בחר הצוות האמנותי של הפרויקט דווקא בסקיצה שהוא הכי פחות אהב. השיקולים לבחירה היו מגוונים – מחילוקי דעות פוליטיים לגבי פירוש היצירה ועד מלחמות אגו – אבל התוצאה הייתה שבסופו של דבר דווקא היצירות שבהן הוא הכי גאה לעולם לא יראו אור יום, תזכורת לכך שלעתים הוא רק נותן שירות.

התסכול שחווה גבעתי הוא תופעה נפוצה גם אצל רבים מחבריו, ולכן הוא חשב על רעיון שיאפשר לעסוק באותם איורים שנדחו, ובמעמד המאייר המסחרי בראי חברתי. ההקבלה בשם התערוכה בין סלון הדחויים של המאה ה־19 – שהקים נפוליון השלישי כדי לאפשר לציבור לצפות בעבודות שדחתה האקדמיה – לעולם האיור של היום היא סטירית, אבל גם נושאת מבחינתו של גבעתי משמעות חדשה הנוגעת לאיור ככלי מסחרי, שבו מתקיים המפגש בין אמנות לקפיטליזם באחת מצורותיו היותר מעניינות.

לתערוכה שתתקיים כחלק משבוע האיור מאיירים מוזמנים להגיש עבודות מסחריות שנדחו על ידי לקוחות, בדגש על איורים לעיתונים, תאטרון, וספרים אך לא רק. יחד עם האיור הדחוי (ברמת גימור זו או אחרת) יש לשלוח גם את האיור שנבחר וטקסט קצר המתאר את שיקולי הלקוח ואת העדפת המאייר. כל עבודה מחויבת באישור בכתב ממזמין העבודה שמאשר את הצגתה בתערוכה.

פניות, הגשות ושאלות יש להפנות לאוהד גבעתי: ohadgivaty05@gmail.com
מועד אחרון להגשת עבודות: 15.7

 

 

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden