כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

אדריכלות והיום־יום

פורטפוליו News: התערוכה אדריכלות והיום־יום תיפתח ביום חמישי 29.6 בגלריה בבית האדריכל ביפו. בתערוכה יוצגו עבודותיהם של דוד חברוני ונעמה רוט. אוצר: ערן איזנהמר

דוד חברוני, ילדה אוכלת ארוחת בוקר

התערוכה אדריכלות והיום־יום עוסקת ביחס שבין היום־יום, שגרת החיים, לאדריכלות. הימים שלנו חוזרים על עצמם: אותן הפעולות, אותם ההרגלים, אותם המקומות. זהו היום־יום שממנו אנו מתרחקים לעבר היוצא דופן והח־פעמי, לעבר האירוע, מפנטזים על הבלתי מושג. האדריכלות מתרחקת אף היא מהיום־יום ומשגרת החיים ומתכננת את החד־פעמי, את הספקטקל, והיום, יותר מתמיד, היא כרוכה בדימוי ובפנטסטי.

היום־יום מתקיים בין הדירה לבין העיר: ברחובות, בין גלגלי המערכות הגדולות שמפעילות את המרחב העירוני וגם במרחב הפרטי של האדם – בביתו. אדריכלות היא המרחב של היום־יום ומתקיימת בה האפשרות לנסח את מרחבי חיינו מתוך השגרה. אך האם אפשר לראות את היום־יום כמשתנה, לראות את הדבר שחוזר על עצמו כייחודי, האם אדריכלות יכולה לתכנן בעבור היום־יום?

בתערוכה יציגו דוד חברוני ונעמה רוט, שני אמנים הפועלים מתוך היום־יום. החומר שמצלם חברוני הוא החומר שבו מפסלת רוט: עבודתם, המוצגת על חזית בית האדריכל ובחלל הגלריה, מתארת מרחב ומציעה מקום של סקרנות והתבוננות העומד מול המוחלטות של הדימוי האדריכלי.

נעילה: 3.8

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden