כל מה שחשוב ויפה

פרס מוזס ליונתן צופי

פורטפוליו News: יונתן צופי זכה בפרס לציור ע״ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2017, המוענק בשיתוף בית האמנים ירושלים

זוכה הפרס לציור ע״ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2017, בשיתוף בית האמנים ירושלים הוא האמן יונתן צופי. הפרס הושק בשנת 2007 וכולל סכום כספי של 10,000 ₪ ותערוכת יחיד בבית האמנים בירושלים, שתתקיים ב־16.9.2017. טקס הענקת הפרס ייערך ב־25.10.17.

צופי הוא בוגר המחלקה לאמנות בבצלאל והציג תערוכת יחיד בעבר בגלריה ברבור, השתתפף בתערוכות קבוצתיות, במסגרת הביאנלה לרישום בירושלים ובחממת האמנים של צבע טרי.

חברי ועדת השיפוט, האמנים דגנית ברסט, יצחק לבנה ונטעלי שלוסר כתבו בנימוקיהם: ״הייחודיות והמורכבות ברישומיו של צופי, על אף פשטותם למראה, באים לידי ביטוי ביכולתו לאחד תפיסות והיבטים כביכול סותרים של רישום לכלל שלמות מהודקת. רישומיו, בעפרון וגרפיט בתוספת חומרים נוספים לעיתים כשמן קנולה, בעלי נוכחות דחוסה, מרוכזת ומדויקת, שיש בהם חידתיות אך גם נופך של הומור ושנינות.

״הזיקה לאמנים שהעמידו את הנוכחות הפיסית והחומרית במרכז עבודתם בולטת בעבודתו ומתבטאת בנוכחות האינטנסיבית והאוטונומית של הגרפיט וחיתוכי הנייר. הגישה החקרנית־מושגית של אקט ותפיסת הרישום כמו בדיקה והרחבה של גבולות הרישום, הם היבט בולט נוסף בעבודותיו, וזאת מבלי לוותר על הדימוי ועל הפונקציה המסורתית ייצוגית של הרישום. אל אלו נוסף רובד לשוני ופואטי באמצעות כותרות הרישומים (״עצעצוב״, ״להשכיב את הנייר לישון״). עבודותיו של צופי מסתוריות ומצליחות פעם אחר פעם להסתיר את אופן עשייתן דבר ההופך אותן לכתבי חידה המזמינים את הצופה לבחינה מקרוב״

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden