כל מה שחשוב ויפה

PULP פותחת חנות ראשונה בתל אביב

פורטפוליו Promotion: חנות ראשונה של פאלפ, מותג מוצרי הנייר והאקססוריז, נפתחה ברחוב דיזנגוף בתל אביב. עם השקת החלל החדש פאלפ ממסדת את שיתופי הפעולה עם אמנים ומאיירים בתערוכה וסדרת מוצרים חדשה של האמן המאייר והמעצב YONIL והמעצבים והטיפוגרפים יאנק יונטף ודניאל גרומר

ארבע שנים אחרי שיצא לאור הבלוק הראשון של PULP, משיקים בני הזוג זיו יעקובי וחגית כספי – בשיתוף עם אמן הדפוס והמעצב איתי בלאיש – חנות ראשונה (דיזנגוף 147, תל אביב) למותג, שהפך שם נרדף למוצרי נייר ואקססוריז לסביבת העבודה ולסביבה האישית, המעוצבים ומיוצרים ביד אמן. בדומה לחוויה של ביקור בחנויות מוזיאון ועיצוב מובילות, החנות החדשה מזמינה את מבקריה לבוא ולחלוק את התשוקה לפריטים שמתאפיינים בעיצוב עדכני, במטרה להפוך ל־״destination shop״ ישראלית, כמו חנויות ייחודיות ברחבי העולם.

פאלפ הוא מותג פרימיום שמחייה את סביבת העבודה האישית. הפריטים המעוצבים מתאפיינים בכריכות ידניות, טכניקות דפוס מיוחדות וידניות, והתמקדות בעבודה עם אמנים מקומיים ועם בעלי מקצוע מסורתיים מהארץ ומחו״ל שפועלים באהבה גדולה לנייר, לאמנות, לאיור, לעיצוב ולדפוס. האביזרים של פאלפ מעוצבים בסדרות יחודיות, ובדומה למותג אופנה הם מיוצרים במספר קולקציות חדשות מידי שנה.

איתי בלאיש (מימין), זיו יעקובי וחגית כספי בחנות החדשה

לצד עיצובים של יעקובי – המעצב הראשי של PULP – החנות מציעה פנקסים, מחברות ובלוקים פרי שיתופי פעולה עם מיטב האמנים, המאיירים והמעצבים בארץ. חוברות אמן לצביעה, ספרי סקיצות, קוביות נייר ענקיות שהוצגו בירידי צבע טרי, מחברות ועוד, עוצבו בין השאר בידי האמן תמיר שפר, האמן והמאייר יזהר כהן, המאיירים שגיא אשין ואורי טור, האמנית ומשוררת הרחוב ניצן מינץ, המעצב חן מכבי, והאמנים מאיה גולד, אתי יעקובי, יואב אפרתי, עטר רבינא פיודור בזובוב ועוד. עם השקת החלל החדש ממסדת פאלפ את שיתופי הפעולה של המותג עם אמנים ומאיירים בפרויקט אוצרות חדש ומתמשך בהובלתו של בלאיש, שישמש כאוצר ומעצב־שותף של המותג.

שלושה אמנים נבחרו להשיק פרויקט זה בתערוכה ובסדרת מוצרים חדשה: האמן המאייר והמעצב YONIL יציג את YONIL SPACE PROGRAM, פרויקט אישי חדש שמתרכז בחיפוש האין־סופי והמייאש לעתים, אחרי ההשראה. הפרויקט מספר חלקים מתוך סיפור על שלושה חתולים, חניכי תכנית החלל, והמשימות שלהם בחיפושים אחר הלא־נודע. המעצב והטיפוגרף המוערך והוותיק יאנק יונטף ישיק את ״ליבליניג״, פונט חדש שפותח בהשראת הסגנון הבין־לאומי והגרפיקה השימושית של שנות ה־30 בארץ ישראל. והמעצב והטיפוגרף דניאל גרומר יציג את ״אברהם إبراهيم Abraham״, פונט תלת־לשוני ראשון מסוגו. השלושה יציגו תערוכת הדפסים יחודיים ושלוש סדרות מוצרים חדשות הכוללות פולדרים, מחברות, יומן תכנון שבוע גנרי, דפדפת נתלשת ועוד.

בנוסף, פאלפ מרחיבה את PULP COLLECTION – קו יבוא בלעדי של מוצרי בוטיק אירופאים: אוסף של אביזרים לסביבת העבודה מתוצרת חברות החולקות את ערכי המותג ומציעות עיצוב עדכני בפריטים שמיוצרים בעבודת יד ובתהליכי יצור מסורתיים, ושמשמרים סודות מקצועיים משפחתיים. בין אלו אפשר למצוא את המחדדים Mobius &Ruppert, חברה גרמנית משפחתית שפועלת מאז 1922 ומחדדי הפליז שלה נמכרים בכל העולם; כלי הכתיבה של חברת E+M הגרמנית, שנוסדה כעסק משפחתי לייצור כלי כתיבה בעבודת יד בשנת 1899 ומוצריה משלבים ייצור עצמי ועיצוב מקומי, המושתת בעיקר על עבודה עם עצי גושן מהיער השחור; מגוון העפרונות של VIARCO הפורטוגלית, שפועלת זה ארבעה דורות, ובשנים האחרונות הפך המפעל שלה למרכז מבקרים פעיל בשל שיתופי פעולה רבים שעורכת המשפחה עם אמנים מקומיים; העפרונות של חברת WORTHER הגרמנית, הסרגלים ונרתיקי הרשת של RUMOLD הגרמנית ועוד.

פאלפ פועלת גם בתשומת לב רבה לפרקטיקה של ארגון סביבת העבודה המשתנה והדינמית של המאה ה־21. כך, בין מוצריה אפשר למצוא גם מוצרים שמיועדים לנווד העירוני כמו נרתיקים, תיקים, קלמרים ופולדרים, לצד מחדדים שנמצאים בקצות העפרונות, רצועות שאוחזות את כלי הכתיבה בצמוד למחברת, ומחברות החלומות שעט עם פנס מוטבע בתוכן ומאפשר לקבע מחשבות ורעיונות בכל זמן ומקום.

קוביית הנייר של שגיא אשין. צילום: דוריאן קרידו

ניצן מינץ בקולקציית האמנים. צילום: דוריאן קרידו

BIGSO BOX. צילום: דוריאן קרידו

״המינגווי אמר שהוא אף פעם לא חשש שמא יישכח ממנו רעיון, שכן אם הרעיון מספיק טוב, הוא תמיד יחזור אליו. אבל אני לא המינגווי, אני תמיד צריך משהו לכתוב עליו ואיתו לידי,״ אומר זיו יעקובי, המעצב הראשי של פאלפ. ״בעיני המרכיבים של שולחן העבודה צריכים לייצר אזור של נוחות והשראה, כדי שהיצירתיות והפרודוקטיביות יוכלו לפרוח בכל תחום. ארגון אזור העבודה, יצירה והשראה הם עניינים אינדיבידואליים, ולכן אנחנו מפתחים ואוצרים את הסדרות באופן שמאפשר ומעודד מיקס & מאצ׳ ושמשאיר מקום רב להעדפות של פרקטיקה וטעם אישי. חיבורים מעניינים בין פריטים שיש בהם טוויסט וערך מוסף הם התמצית של המוצרים שלנו.״

חגית כספי, מנכ״לית המותג, מוסיפה: ״יש מטען של תשוקה אמיתית ומדבקת במוצרים של פאלפ שמקורה באהבה שלנו לנייר ולמלאכות יד, והיא מושרשת בזיו עוד מהימים בהם בילה כילד בכריכייה של אביו. שם החלו להתפתח גם ההבנה והיכולות שלו כמעצב לעבוד בהצלחה עם בעלי המלאכה. אחרי הכל, בפאלפ אנחנו לא מוכרים שום דבר שצריכים, רק דברים שרוצים, ודווקא בשל כך אנחנו שואפים ליצור בחנות החדשה מקום שהביקור בו הוא חוויה״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden