כל מה שחשוב ויפה

״יוצאים לאור״: המיטב מתערוכות הבוגרים של 2017

פורטפוליו News: התערוכה ״יוצאים לאור״ שתיפתח ביום חמישי 14.9 תחנוך את גלריית הרחוב החדשה בסמטאות יפו העתיקה. התערוכה תציג כ־60 עבודות של מיטב בוגרי 2017 מהאקדמיות ובתי הספר לאמנות ולעיצוב בישראל. אוצרים: חגית פלג רותם ויובל סער, מגזין פורטפוליו

ב־14.9 תיפתח ביפו העתיקה התערוכה ״יוצאים לאור״ שתציג כ־60 עבודות של מיטב בוגרי האקדמיות ובתי הספר לאמנות בישראל לשנת 2017. התערוכה תחנוך גלריה חדשה במרחב הציבורי, ובה 60 קופסאות אור שיוצבו בסמטאות מזל דגים ומזל אריה ביפו העתיקה. העבודות יוצגו בקופסאות שיוארו בשעות החשכה ויעניקו מבט יוצא דופן על היצירות.

העבודות נבחרו על ידי האוצרים, חגית פלג רותם ויובל סער, מבין עבודות הגמר שהוצגו זה עתה בתערוכות הבוגרים באקדמיות ובבתי הספר הגבוהים לאמנות ולעיצוב ברחבי הארץ – בצלאל, מנשר, שנקר, אורנים, ויצו חיפה, ספיר, מכון אבני, מכון טכנולוגי חולון, הדסה, המדרשה, מוסררה וסמינר הקיבוצים. הצגתן במרחב הציבורי תאפשר לקהל הרחב, הכולל תיירים ומבקרים מכל שדרות החברה הישראלית, מפגש בלתי אמצעי עם מיטב הכישרונות הצעירים והיצירתיים בארץ. העבודות בתערוכה עוסקות בקשת רחבה של נושאים, ביניהם התמודדות עם מחלת הסכרת, חשיפה של ילדים לעין המצלמה, אחים תאומים, גזענות והפרדת צבעים, חיים ומוות, אובדן ואהבה ועוד.

״התערוכה יוצאים לאור היא נקודת מפגש נדירה של הקהל עם דור יוצרים חדש ועכשווי״, אומרת פלג רותם. ״תערוכות הבוגרים משמשות חלון להלך הרוח של התקופה: הן מרכזות ומשקפות את עבודתם של יוצרים צעירים ברגע הקריטי שבו הם ניצבים על קו התפר, בין החממה האקדמית לעולם המקצועי; רגע שבענפי היצירה אינו מתווה מסלול ידוע מראש.

״בשבועות האחרונים פרסמנו בפורטפוליו סדרת כתבות מורחבת על תערוכות הבוגרים של השנה, שמהן נבחרו היצירות שיוצגו בתערוכה. כמי שסוקרים ומסקרים באופן עקבי את תערוכות הבוגרים ברחבי הארץ בעשר השנים האחרונות, אנו מזהים את הקולות ועדים לגוון המשתנה של נושאי המחקר, של דרכי ההבעה, ושל האופן שבו בוחרים היוצרים להציג את עצמם ואת עולמם. אנחנו שמחים על ההזדמנות שניתנה לנו להציג תערוכת בכורה בגלריית הרחוב החדשה בסמטאות יפו העתיקה, ולשתף את הקהל הרחב בחוויה המיוחדת שעברנו אנו בקיץ האחרון״.

ירדן המבר, המחלקה לתקשורת חזותית, שנקר

בגלריית הרחוב החדשה יוצגו לאורך השנה מספר תערוכות מתחלפות. החברה לפיתוח יפו העתיקה חורטת על דגלה קידום ועידוד אמנים צעירים בתחילת דרכם, לצד אמנים ותיקים, במטרה לשמר את יפו העתיקה כמרכז תרבותי מעורר השראה, המשלב אמנות עכשווית וייחודית.

את יזום ופיתוח קונספט גלריית קופסאות אור בסמטאות יפו הגתה לימור מרגוליס, האמונה גם על האוצרות הראשית במוזיאון יפו העתיקה. מרגוליס אחראית לניהול הפרויקט מטעם החברה לפיתוח יפו העתיקה. ״גלריה קבועה במרחב הציבורי מנגישה את האמנות בעבור הקהל הרחב ומאפשרת לו להיחשף אליה תוך כדי טיול בסמטאות יפו העתיקה״, אומר ירון קליין, מנכ״ל חברת אתרים ויפו העתיקה. ״פלטפורמת גלריית החוץ נועדה לקדם ולחשוף עשייה אמנותית יצירתית, חדשה וצעירה, של אמנים ויוצרים בתחילת דרכם, לצד וותיקים ומוכרים״.

נעילת התערוכה: 31.10

משתתפים: אביב גרינברג, אביבה קגן, אביגדל בן ישראל, איה זמיר, אייל לוי, איריס ליינר, אלישע ברודסקי, אנטון גריאזנוב, בסמה אבו חוטי, גיא כהן, גל אשכנזי, גל ירושלמי, דברת אלפרן, דניאל חנוך, דניאל סגל, הודיה לוי, הילה ארנליב, וולאא שחאדה, חנא קובטי, טל אזולאי, טליה צור, יונתן גרינדל, ים סיטון, ירדן המבר, לי אשכנזי, לי חן, לירון צומן, מולו ביתאו, מוניק גואטה, מור פרז, מיכל רום מורד, מיתר טוהר ביטון, מעין בריוטי, מקסים חריטנוב, מריה קול יעקב, נועה גילהר, נעה טראוב, נעה מכבי, נעה קרמר, סיון אייבל, עידן אסינלי, עמר חרל״פ, ענת קינן, צחי וסרמן, קמע סמית, רון בלמס, רוני אביב, רוני טרבלסי, רייצ׳ל ארנהלט, שחר אדמון, שי גונן, שירה אלבק, שמס הווארי זועבי, שני דגן, שרון שפיץ, תומר אלעד, תמי קליין, תמיר רוזיליו.

מוניק גואטה, המכון לאמנות, מכללת אורנים

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden